Přiznal se k obtěžování dětí. Važme si toho čestného člověka

KořalkaMinistr financí už byl zase sťatý, jak zákon o restitucích káže, takže nebylo jasné, zda hovoří vznešený Kalousek, nebo nějaký poblinkaný človíček z hospody na Malé Straně. Měl ji jako ze žurnálu, když v tom mu zavolali z Radiožurnálu, co si myslí o povodních.

Můžou být rádi, že je neposlal do háje, kde se zelená písmeno R, jak už má Kalousek za řádku svých let v politice ve zvyku. Místo toho mumlal něco o nějakém člověku, jako když opilý člověk vyjmenovává své známé, které se mu líbí.

Redaktorka Radiožurnálu si jistě jen pomyslila – to je chudák, takhle se zřídit ještě před Večerníčkem, a rozhovor ze slitování ukončila, s dovětkem: „Slyšeli jsme moudrá slova člověka, kterému voda také velmi vadí.“ Docela elegantně ze šlamastyky vybrousila se slovy, že jí nepřísluší komentovat stav ministra, jako ani jemu v daný okamžik nepříslušelo komentovat stav čehokoli, natož pomoci podnikatelům po záplavách.

Protože ta událost měla velký mediální potenciál, novináři ji hned zveřejnili na internetu. Zpráva, že ministr financí je pijan, totiž náleží k těm vděčným banálním prostopravdám, jako že internet je profízlován skrz naskrz, ekonomika se propadá, nebo že meteorologové hlásí, že v zimě bude sněžit.

Každému malému dítěti je takový stav věcí znám i bez novinářů, ale běžný internetový uživatel si pod takvou zprávou vždy vášnivě zadiskutuje: „Bať bať, já to říkal!“, „To je známo již sto let.“, a tak dále. Ti vtipnější zase spustí: „Nesmysl, sníh v zimě. Možná za komunistů!“, případně: „Kalousek že pije? A svět řídí židi, viďte?“

Takové zprávy jsou žněmi pro mediální servery; k tomu, že na zimu hlásí sněžení, nebo že ministr chlastá, zkrátka dovede napsat svoje kategorické stanovisko naprosto každý. Každý se cítí být povinen se k takovému prostému tématu vyjádřit. A také tak činí.

Mnozí lidé, zřejmě politicky, geneticky, obchodně, rodově, nebo snad i myšlenkově spjatí s osobou ministra financí, pak rozjetou diskusi využili ke zběsilému klikání minusů na zlomené komentáře o ožralém praseti a podobné; mnozí Kalouska dokonce hájili.

Dnes se Kalousek hájil sám, šlechetně přiznal, že vypil dva panáky. Byl prý unavený (asi z předešlých dvojpanáků), takže i takové stopové množství alkoholu mělo zásadní vliv na kvalitu hlasového projevu, byť o tom samozřejmě můžeme směle pochybovat, neboť na člověka Kalouskova kalibru mohou mít i dva panáky čistého metanolu vliv, asi jako má komáří bodnutí na slona, nebo skandály valící se jeden za druhým na Kalouskovo setrvávání v politice.

Jak vypadá diskuse pod článkem o Kalouskově obhajobě podvečerního opilství? Úplně stejně jako ta předešlá. Na banální stanoviska typu: „Tak dva panáky, jo? I ty kujóne.“ kontrují ministrovi milci: „Já to věděl, že jich víc nebylo.“, „Postavil se k tomu jako chlap.“, „Kdo se nikdy nenapil, má blbou rodinu.“ a tak podobně. Kalouskofilní komentáře se zelenají plusy, diskuse bobtná, příjmy z reklamy stoupají, vše je v nejlepším pořádku.

Ale neusnout na vavřínech. Aby diskuse na iDnesu lidi neomrzely, měl by náš ministr financí přijít s něčím novým. Co takhle obtěžování dětí? Redaktor MfD nebo Lidovek by mohl přistihnout Kalouska ve šlapacím autíčku, an mlsně projíždí areálem školky, kde si hrají děti, a láká holčičky i chlapečky ke svezení, jen co se učitelky ztratí z dohledu.

Případný incident, potvrzený i lékařem, a zveřejněný na zpravodajském portálu, by opět vyhnal čtenost a zisky do nebeských výšin. Pro jedny by to nebyla žádná novinka, že pokročilý notorik je schopen ledasčeho, ti druzí by zase trvali na tom, že si Kalouska novinář i děti spletli s Bohuslavem Sobotkou.

Poté, co by se Kalousek k hanebnému činu přiznal, od svých podporovatelů by sklidil – jako obvykle – vřelé ovace. „Postavil se k tomu jako chlap.“ znělo by opět diskusí. „Takových čestných lidí, kteří mluví pravdu, bychom si měli vážit.“, „Máme dobrého ministra financí.“, „Vláda je nejlepší od dob Masaryka.“ Další by vinili učitelky, že si mají děti hlídat. Někdo by určitě napsal, že to stejně byla cikánská děcka, takže vpodstatě o nic nejde.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ