Prognóza 001

Má se dnes hlasovat o rozupuštění vlády, vláda o tom pohlasuje. Pro rozpuštění je i čelný představitel Kalouskovců (dnes TOP09, zítra – kdo ví?) Gazdík; alespoň se tak vyjádřil do médií. Neslýchané.

Že by TOP09 hlasovala s ČSSD a KSČM? Ta partička, jejíž členové založili svou (ne)politiku na pouhém distancování se od těchto dvou stran (takže když někdo rudý nebo oranžový ve sněmovně hovoří, Kalouskovci ostentativně odcházejí pryč všemi otvory, jako krysy za Krysařem)? Ta partička, která vždy hlasuje s ODS, přestože ji jistě štve, že hlasuje se stranou hlupců, stejně jako to musí štvát i ODS, ale protože ty strany vědí, že jedna bez druhé jsou jako cikán bez dvoukoláku, hlasují zkrátka vždy společně a v jednom šiku? To by byl dobrý vtip.

Na dobré vtipy ve Sněmovně není místo, hned by se ozvalo hučení „Chucpe“, hlavně z ODS a TOP09.  Poslanecká sněmovna ČR je naopak místem starých, špatných a stokrát obehraných tragédií.

Proto se sněmovna dnes nerozpustí.
(„Zásluhou“ mnoha členů TOP09, kteří pro rozpuštění nebudou hlasovat, takže nebude dosaženo potřebných 120 hlasů, což všichni v té straně dobře vědí a už se těší na ten okamžik, který prokáže neochvějnou pevnost stavidel vládního bahňáku.)

-Aktualizace-
Prognóza mi nevyšla. Pro rozpuštění Sněmovny bylo nakonec 140 ze 147 přítomných. Poslanci za ODS zůstali doma, Marek Benda naopak z poslaneckých lavic, ze kterých si udělal obývák, dočasně uprchl neznámo kam. Přítomna snad byla jenom Němcová. Každopádně to značí, že Kalouskovci, kteří hlasovali pro rozpuštění, musí mít připraven skutečný těžký kalibr, který zapůsobí na voliče; možná už zakládají novou a důvěryhodnou stranu. Máme se nač těšit.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ