Radek Pokorný: Klinika jako laboratoř bláznivé demokracie v koncích

«Anonym opět nahlásil bombu v budově, ale tentokrát již okupanti dokonce odmítli objekt opustit. Šest lidí se uvnitř budovy připoutalo k vybavení domu a několik dalších si hrálo se strážci zákona na honěnou na střeše. Policie s nimi několik hodin vyjednávala, než se jí podařilo útočníky zpacifikovat a šestnáct z nich zadržela. Komedie ovšem pokračovala hned ráno, kdy okupanti opět bez problémů objekt obsadili. To už není liknavost ze strany státních orgánů a policie. To je buď vstupenka do blázince, nebo rozdělení rolí v komedii, kterou společně hrají zloději i četníci.

«Klinika se tak stává laboratoří absurdního havlistického dramatu: Nedotknutelní levičáčtí „ultras“ si zde testují, zda jejich beztrestnost je totální. Stát zastupovaný Babišovým ministerstvem financí, v jejich případě hraje na obě strany. Nechce si znepřátelit „kavárnu“, jejíž „bojovou pěstí“ tyto radikální levičácké guerilly jsou – a současně formálně vzlyká, že zákony by měly platit pro všechny. To tedy ANO (2011) – leč v tomto případě zjevně NE (2016).»

Čtěte více v dobrém souhrnu Radka Pokorného na Protiproudu.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ