Reality show aneb Vítejte 3000 let zpátky

TerorIslámské radikály z takzvaného Islámského státu prý seřvala stará babička. Jak dojemné. Jedno oko čtenářů Guardianu, všech Timesů a Mf DNES nezůstalo suché. Od koho islamističtí válečníci dostanou «kartáč» příště? Mohla by to být mladá lesba podporující mužatky z Femen. Ne, bude to – po nedávných náboženských útocích – jedině Žid s kloboukem na hlavě. Letec 312. čs. perutě RAF. Malá holčička trpící nevyléčitelnou nemocí. Nebo rovnou ten marxistický rabín dosazený Spojenými státy, který si říká papež František? Nechme se překvapit!

Už nyní je ovšem jisté, že to bude stejný «doják», jako když rádoby Islámský stát rádoby-vraždí ženy, děti, křesťany, židy, muslimy, husity, buddhisty, jezídy, estéby, káesče, Američany, Japonce, Jordánce, Kurdy, Rusy, postavy ze Star Wars a prodavačky z Lidlu. A pak odkazy na své krvavé videomontáže vkládá na Twitter, což je americký server, kam lidé – tedy ti, kteří na americké serepetičky nedají dopustit – píší krátké zprávy. Mohou mít maximálně 140 znaků, to aby se v americké NSA, Národní Sledovací Agentuře, nepředřeli. Když do té zprávy dáte odkaz na video, ve kterém bude někdo tvrdit, že prezident USA má velké uši, tak vás Američani z celého Twitteru smažou. Účet vražedného «Islámského státu» zůstává cenzory netknutý. Proč asi. Vítejte v americké reality show.

Snad z doby egyptské Nové říše (1550-1077 př. Kr.) pochází mýtus o slunečním bohu Re, který každý večer svádí boj s bohem chaosu a temnoty, Apofisem. Ten naštěstí vždy prohraje, a tak se každý den můžeme těšit z východu slunce. Bůh Re byl proto široce uctíván, kněží k němu v chrámech navečer pronášeli modlitby, aby ho podpořili v jeho věčném boji s nepřítelem světla.

Dnes máme jiné bajky a jiné modlitby. Jsou však velmi podobné.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ