Rebe SidoN volá po válce mezi Izraelem a Palestinou

Karol SidonVrchní zemský a bývalý pražský rabín prohlásil, v pořadu Interview ČT věnovaném začátku osmidenního židovského svátku Chanuka (sic!), že, ač je obecně proti válce, situace mezi Izraelem a Palestinou by se stala «trošičku srozumitelnější», kdyby mezi znepřátelenými státy vypukl otevřený vojenský konflikt.

«Jsou tady dva státní nepřátelé, pustí se do války, jeden vyhraje a druhý prohraje.» Takhle je to podle Sidona snadné.

Rabínova výzva do boje ovšem přichází jako na zavolanou. Ve svém předešlém zamyšlení jsem navrhoval transport občanů českého státu, kteří neustále nesmyslně napadají Rusko, do USA. Izrael byl druhý v pořadí. Nyní tedy vidím, že Svatá země by pro některé z těchto lidí mohla být ještě vhodnějším útočištěm – a to doslova! Mohli by bojovat v první linii, jen co tam rabín Sidon odstartuje válku. Tomu říkám dvě mouchy jednou ranou. Idea národního státu, zbaveného všech cizorodých prvků, se nikdy nerýsovala ve zřetelnějších obrysech.

Rabín Sidon zasluhuje – již podruhé – mé nejupřímnější uznání. Možná i on sám by mohl rozšířit řady IDF a padnout za svou vlast. Nebo nepadnout, ale do té naší se nevracet. Stejně jako početné pluky jeho tuzemských souvěrců, sešikovaných v daleké zemi pod ideou sionismu, protislovanství a tou, že válka je svatější než mír.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Rebe SidoN volá po válce mezi Izraelem a Palestinou

  1. Vanak napsal:

    No, jeho vlast to není, neb je Konvertita. Ale asi by si ji chtěl vysloužit. Na druhou stranu, za čecha ho už taky nikdo nepovažuje.

VLOŽIT KOMENTÁŘ