Republika bez publika

I když by se mohlo zdát, že jsem nad tímto státem a především nad dvěma jeho nejvyššími ústavními činiteli docela zlomil hůl, není tomu tak.

Přeji Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi odvahu postupovat společně, v plné síle jejich příhodného mocenského paktu, a to zejména proti některým historickým omylům a mýtům, které se urodily např. při vzniku znouzectnosti jménem první republika, při vzniku socialistického satelitu ČSR, satelitnějšího než Sputnik, při vzniku nové «demokratické» ústavy, ze své podstaty asi jen o málo absurdnější než Havlovy hry, a konečně i v onom krátkém období relativního blahobytu, na které občané ČR víceméně neměli vliv, což vyvrcholilo neuváženým vstupem do EU, od kteréhožto okamžiku jsou někteří snaživci opět bruselštější než v samé Bruseli, ve všední den i v neděli.

Ovšem pozor: i podlézání našim spojencům je pořád podlézání, a podlézání těm, kteří našimi spojenci nikdy nebyli, je navrch veletrapné – a kdysi i velezrádné.

Je mi líto pozorovat A. Babiše a M. Zemana, tyto čtvrtstoleté mohykány vysoké politiky, jak se teď mrcasí se vznikem vlády, která se ne a ne zformovat, až má člověk dojem, že za to může nějaká žvanírna, tančírna, kavárna, všechny ty fóra24 a vůbec všichni Češi, kteří si rádi kopnou do druha v nesnázích; že snad ti dva zůstali jako onen pověstný kůl v plotě a historie se opakuje.

Tak snad se skutečně opakuje a brzy vznikne něco lepšího, než v listopadu 1989.

Nedivme se, že prezidentu důvěřuje sotva polovina obyvatel a premiérovi třetina. A co má být? Lepší už to nikdy nebude. Pořád je to až příliš dobrý výsledek na to, jak měňavou politiku A. Babiš a M. Zeman předvádějí. Tak snad si to uvědomují, nepřátel se nelekají a na množství nehledí.

Co s tou všivou Unií, nebude lepší ji opustit? Dopřát samostatnost Moravě? Přestat lít do benzinu odvar z řepky? Občanům ČR je to asi všechno jedno, ty už zajímá jenom sleva v Lidlu. Pevně doufám, že premiér s prezidentem takhle nezakrněli a ve velkých věcech půjdou apatickému národu příkladem. Třeba i proti všem.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Život dnes. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

VLOŽIT KOMENTÁŘ