Rittig zveřejnil své příjmy. Bere necelých 24 tisíc hrubého

Hamty, hamtyIvo Rittig, arcilobbista pražský a kmotr český, na svém blogu zveřejnil své legální měsíční příjmy a výdaje. Podle svých slov je jeho hrubá mzda 23 710 korun, sám si přitom platí nájem, energie, ale například i místo v monacké ubytovně. Rittig tak reagoval na nařčení, že je jeho plat zbytečně vysoký.

„Arcilobbista Rittig reagoval na debatu o chudobě pražské elity,“ sdělil iDNES.cz mluvčí pražské smetánky David Kohnberg. „Uveřejnil své příjmy, které vzhledem k jeho úkolům a zodpovědnosti nejsou nijak vysoké a tak akorát pokryjí výdaje spojené s jeho službou.“

Mzdu ve výši necelých 24 tisíc korun Rittigovi vyplácí Armáda spásy. „Po zaplacení povinných odvodů a daní mi zbývá něco přes 18 tisíc Kč čisté mzdy.“ Náklady si podle svých slov hradí sám. „V Bémově vile platím každý měsíc za dvoupokojový byt nájemné 6 700 Kč, 1 200 Kč za energie a inkaso. Na režii společné kuchyně každý měsíc přispívám 3 000 Kč, a za 1 500 Kč si hradím své místo mezi horními deseti tisíci,“ uvedl Rittig na svém blogu.

Kromě toho si Rittig každý měsíc spoří 1 500 Kč a měsíčně utratí zhruba 3 tisíce za knihy, cesty a charitu. Soustavné studium, udržování společenských kontaktů a charita jsou podle něj součástí jeho práce. Pět set korun kromě toho posílá v rámci programu Adopce na dálku chlapci, který je nyní pražským primátorem. „Snad ho brzy přivítáme u nás,“ doufá Rittig.

Rittig zveřejněním reagoval na mediální výpad

Rittig zveřejněním svých legálních příjmů i výdajů reagoval na článek Jiřího Bati v Parlamentních listech z 31. 3. Baťa se v něm ptal, na co Rittig potřebuje plat vyšší než tisíc eur. Rittig totiž předtím deníku Golf and Beauty řekl: „Papežovi bylo zcela jasné na základě informací, které má, že se tu nevytváří žádná bohatá elita. To musí každému být hned jasné, když řeknu, že plat veksláka je tisíc euro. Cože jsem to teď povídal? Ten kokain je zlo.“

Baťa ve svém článku mluví o částce 27 tisíc korun. „Mnohé rodiny takové částky nedosáhnou ani při společném příjmu obou rodičů, zatímco Rittigovi slouží jako jediné osobě, notabene osobě skromné, která zdaleka (podle mého názoru) nepožívá všech standardů a lidských potřeb, jako např. běžná, ateistická rodina nebo jiný jednotlivec,“ argumentuje.

Rittig se ohradil, že sám rozhodně není zvyklý na život v blahobytu. „Za dobu dvaceti let na pozici myče oken v pražské Kolbence jsem si navykl na hospodaření se základním dělnickým platem. Dodnes tedy všechny své výdaje poměřuji svým tehdejším platem 2 700 Kčs. Situace rodin, které musejí vyjít s menším platem než pražští prominenti, je mi tedy srozumitelná,“ uvedl.

Rittig také poukázal na to, že jeho plat mezi pražskou galerkou patří k těm nejvyšším: „Mnozí veksláci a řadoví lobbisti pracují v náročných podmínkách s nárokem na řádově nižší odměnu.“

A jak to bylo doopravdy? Inu, velmi podobně…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Rittig zveřejnil své příjmy. Bere necelých 24 tisíc hrubého

  1. Jaroslav Adamec napsal:

    Když už tady znevažujete pana Rittiga ( obviněním ze lži ), zkuste si o něm laskavě nejprve něco zjistit. Myslím, že se budete vcelku divit – doporučuji Příběhy 20.století na webu rozhlas.cz . A nevěřte tady těm rudým slintům . Na novinkách jim dali možnost pouze dvou příspěvků, tak otravují vzduch tady.

  2. Pavel Prašek napsal:

    Komouši a socání by mu nejraději sebrali i ten „vysoký“ plat. Doufám, že těm závistivcům co hltají každý článek o vydřiduších pracujících puknou závisti.

  3. Lucie Kominiková napsal:

    Dost me to sokuje, tak nejak jsem myslela, ze bude mit podstatne vic. Nechapu, jak to nekdo muze odsuzovat. Zavist ceskeho naroda je neskutecna…

VLOŽIT KOMENTÁŘ