Rod havloidů

21. listopadu 2014

ChartaJiž ve své Analýze 17. listopadu upozornil Miroslav Dolejší, že čeští chartisté jsou vlastně jediná rozvětvená rodina, fungující – zejména co se týče rozmnožování – zcela bez přístupu vnějšího okolí.

To ostatně potvrzuje i historie názvu disidentského spolku, neboť, jak známo, Charta si původně říkala Pancharta, což odkazovalo právě na mnohdy složité vztahy uvnitř rodinné subkultury (slovník uvádí: panchart – kříženec pána a chátry, levoboček).

Až později, kolem roku 1980, navrhli Petr Panchart (který si poté rovněž zvolil jiné, byť podobné příjmení) a Petr Wuhl (dtto) zkrátit název na Chartu, aby se tento přiblížil začátku abecedy a učinil tak disidentské těleso konkurenceschopnějším při získávání grantů z USA. (Jde přitom o docela běžný přístup – např. výrobce elektroniky Asus se původně jmenoval Pegasus.)


Žerty stranou. Příspěvek čtenáře Zvědavce, podepsaného jako Lapsus, k tématu vzájemného míšení a křížení v řadách oficiálního, Havlem a státem uznaného disentu, uvádí nicméně následující:

Zadal jsem si ji (Moniku MacDonagh-Pajerovou) do Googlu. A vypadlo mi toto. Vše jsou jen fakta. Názor si učiňte sami.

1. Je to vysokoškolská pedagožka pražského centra New York University.
To je něco podobného, jako byl dříve VUML, akorát tady je to o havlismu.

2. Je vdaná za Ira Petera MacDonagha.

3. Měla milenecký vztah s Lubomírem Zaorálkem a po jeho rozvodu s ním také žila.

4. Její dcera je moderátorka TV Nova Emma Smetana (takové příjmení proto, že má i francouzské občanství, narodila se totiž v Paříži, kde M.Pajerová žila se svým prvním manželem Smetanou).

Emma Smetana žije s muzikantem a hercem izraelského původu Jordanem Hajem.

5. Její sestrou je „Biomasa“ alias Kateřina Jacques (jméno má od svého francouzského exmanžela Christiana Jacquese).

Připomeňme, že Jacques je partnerkou dlouholetého předsedy strany Zelených a Topolánkova místopředsedy vlády Martina Bursíka (není potřeba představovat) a porodila mu dceru Noemi.

Bursík dříve žil s nevlastní sestrou Jiřího Dienstbiera ml. Monikou.

Jiří Dienstbier st. byl čtyřikrát ženatý, jeho třetí manželkou byla Květa Dienstbierová, bývalá manželka Ivana Havla.

Ivan Havel je bratrem zesnulého ex-prezidenta Václava Havla.

Syn Jiří Dienstbier (ČSSD) se narodil ve Washingtonu a je to americký státní občan.

Charta 77

Charta 77. V USA byl nízkorozpočtový československý seriál z disidentského prostředí vysílán pod názvem «The Kibbutz Family». Foto: romea.czSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(13 hlasů, průměr: 4,69)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

4 komentáře u Rod havloidů

 1. zpravystein napsal:

  Ti havloidi jsou tak komplikovani jako ten cikan co je vlastne svym vnouckem diky krizeni v rodine ,zcela dle vzoru Kocabstein

 2. r.m. napsal:

  samej žid

 3. Otokar Březina napsal:

  Kde vládnou Židé, tam národ hyne, je to znamením konce – jako vši.

 4. Alexander Bačkovský-Silbesrtein napsal:

  Co nutí ty, kdož se žádnou statečností, intelektem, činem nevyznačují, pitvat ty druhé tak marným způsobem? Seznámil jsem se s několika typy, jako M.T., možnými členy tohoto bratrstva, a zdá se, že dělat věci nesmyslné je obecně nutí vlastní ctižádost lidí především zbabělých, líných, nevzdělatelných a především závistivých… Nejste schopni definovat beze zbytku jedinou pozitivní hodnotu, kterou údajně vyznáváte. Co hůře, nejste schopni nic tvořit, jen ničit.
  Ovšem podobné postoje mají v této zemi staletou tradici. Již v korespondenci české šlechty z 15.-17. století najdeme příznaky vašeho stavu. Proto také tato země ztratila svou svébytnou samostatnost již v 17. století. S vámi ji, přátelé, opravdu nezíská. Pro vás je normální nesamostatná existence ve stínu nějaké té vyšší autority, tu Habsburka, tu Brežněva. Váš boj se omezuje na špinavou slinu. Nikdy nepochopíte, že vaše důstojnost, znalost, kvalita života závisí na našem okolí, tedy jaký zvuk má naše kultura v kulturách jiných, a na naší ochotě spolupracovat…. Vy ovšem do té soutěže o uznání jinými nevstupujete, vy se jí vyhýbáte. Znamená to totiž tolik znalostí a tak velkou míru kultivace, že by se z Vás stali lidé vzdělaní a tudíž pokorní i odvážní. Znalost a schopnost společenského soudu je totiž opravdu větší dřina než házet lopatou či programovat.

VLOŽIT KOMENTÁŘ