Ruské PR zabírá?

PutinProběhly zimní olympijsko hry v ruském Soči a prakticky souběžně s jejich ukončením se naplno rozhořel doutnající spor o Ukrajinu, na niž si činí nároky USA (prostřednictím své páté kolony EU), na což pochopitelně Rusko musí reagovat, nechce-li, aby se sféra vlivu předluženého ‘Západu’ dostala až k jeho hranicím.

‘Západ’ ZOH pomlouval ještě než začaly, v jejich průběhu, i poté, co skončily. ‘Neslýchané! Jak to, že vůbec olympijské hry, které ‘Západ’ za posledních 20 let přetvořil na svátek marketingu, proběhly v Rusku (a navíc docela s grácií)? Kdo to těm Rusákům dovolili?!’ Takhle nějak museli běsnit autoři štvanice na adresu sočských ZOH.

Ovšem co se neděje na Ukrajině – ruské jednotky zatím poklidně obsadily Kyjev, ochotně se nechávají fotit ‘západními’ fotografy, nestřílí se do lidí. Opět vše probíhá daleko klidněji a normálněji; ‘západnímu’ myšlení (které zplodilo větu ‘Rusko nepochopíš’) se to naprosto vymyká. Západ už čeká krev, a naši pisálci, jejichž předci v novinách obvykle velebili Stalina, už se zase chystají k velebení USA a k tomu, aby mohli Rusy nazvat ‘primitivními Asiaty’, čímž obvykle nechtěně odhalí pouze svůj vlastní původ a ‘inteligenci’.

Rusové zatím v poklidu udržují status quo a pomalu se na jejich stranu začíná přidávat – po Krymu, který je (z historických důvodů a z vysokého zastoupení Rusů v populaci) implicitně proruský – i východní část Ukrajiny, která formuje domobranu pod ruským praporem. A naopak, ‘Západ’ opět tápe, přestřeluje a vytváří si vlastní virtuální realitu, která nikoho nezajímá.

A tak nás napadá, jestli ono to PR (Public Relations, česky reklama), kterou Rusům udělaly úspěšné olympijské hry, nakonec nezabralo… Zatím to totiž vypadá že ano, a dokonce to vypadá, že velmi – z toho, jak se ‘Západ’ může uštěkat, aby bylo po jeho, ale zase si z toho štěkotu většinou nikdo nic nedělá, je zřejmé, že se Rusům kontrolování vývoje na Ukrajině úspěšně daří, jako se jim podařily i ZOH. Zatímco našim pisálkům se v souvislosti s (rusko-)ukrajinským děním ‘daří’ leda oprašovat zpuchřelé paralely s roky 1968 nebo 1938.
Inu, každému, co jeho jest…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ