Ryze slovanský Pavel Dostál o skínech a kukle pana Krejsy

6. listopadu 2015

Josef Krejsa (foto: PSP.cz)Stenoprotokol ze žvanírny dne 10. července 1997. Hovořil Pavel Dostál.:

Pan kolega Matulka svého času napsal v novinách, že mé vystoupení, pokud se týká republikánské strany, je vlastně kabaret. Tedy že je k smíchu. Myslím, že mně lidé od divadla rádi potvrdí, že nejlepší kabaret je ten, ve kterém v určitém okamžiku zmrzne smích na rtech. Tak jako mi mrzne smích, když čtu některé články pana Krejsy. Čtu v nich totiž o tom, že v podstatě kdyby byl u moci, tak jsem ohrožen jenom proto, že vypadám, tak jak vypadám. Můj původ je sice ryze hanácký, ryze slovanský, přesto mě pan doktor Sládek zdraví «ahoj, bílé Čechy» a na svých mítincích o mně vykládá, že jsem pouliční směs. Je to legrace? Je to spíše příprava veřejného mínění na něco, co už tady bylo. Bláznivý čalouník v Mnichově byl také kdysi pro smích. Dlouho jsem se smál panu Sládkovi. Teď ho jenom pozoruju. Jeho energickou bradu a úsečné vyjadřování. Je to muž, který by udělal v této zemi pořádek. Ale chtěli bychom takový pořádek? Chtěli bychom hnědý pořádek?

Sládkova strana prostřednictvím svého časopisu Republika a článků Josefa Krejsy šíří rasovou nenávist. Pan Krejsa mi slíbil a byla to možná z mé strany naivní důvěra, že se za to sněmovně omluví. Pan Krejsa se ale omluvil pouze jednomu člověku. Milanu Uhdemu. Ale jak se omluví těm, na které svými články poštval hněv a nenávist? Jak se s těmito lidmi vyrovná? Pan Krejsa psal například velice humorně o tom, kterak v Písku byl mladý cigán skíny vyhnán do řeky a utonul. Byl prostě zavražděn. Pan Krejsa ho nazval «plaváčkem» a dělal si z toho v Republice náramnou legraci. Jindy motivem ke komentáři plného krejsovského černého a nelidského humoru bylo neštěstí vyhořelé romské rodiny atd. Tuto sněmovnu nazval židozednářským spolkem. My nejsme poslanci volení v demokratických volbách. Nás sem podle Krejsy dostali Židé. To není nic jiného, než antisemitismus.

Pan Vik lže, když tvrdí, že pan Krejsa v časopise Republika tyto útoky nikdy nedělal. Vždyť například narážkou na údajný židovský původ některých ústavních činitelů se Krejsa snaží v Republice č. 19 z roku 1996 na straně 6 vzbudit dojem, že právě Židé se usilují domluvit s Němci na úkor českého národa. Píše doslova: «Čeští Židé v čele se svým premiérem, předsedou svého Parlamentu, svými ministry, poslanci, bankéři a dalšími zločinci se poníženě omlouvají německému národu za to, že někteří z nich přežili koncentrační tábory. Za to jim pak bude umožněn okamžitý návrat do staré fátrland, vydán veškerý majetek českého nežidovského obyvatelstva. Ať žije nová židosudetská říše!» – To píše pan Krejsa v roce 1996, kdy jsme v této sněmovně už společně seděli.

Republika číslo 15 z roku 1996, opět pan Krejsa: «Pokud vzplála žlutá záře nad Kladnem, nechme jí mezi cikány volný průběh. Nanejvýš si recitujme s Hamletem: ‘Žid či ne-Žid, toť otázka’. Tady zatím matka příroda zaspala.» Konec citátu.

Republika 21 z roku 1996. «Teroristické skupině GN 95 vadí u našich sousedů nadvláda cizinců a polských Židů. Nemám rád násilí překračující pár facek, protože bomby výchovný účinek nemají. Bojím se ale, že pokud po volbách vyhraje současná vládní garnitura, převážně židovského původu, dočkáme se podobných leteckých dnů i u nás v Čechách.»

Takových citátů mám 129 stránek. Pan Krejsa o tom ví. Z každého citátu je cítit nenávist vůči lidem, kteří mají jinou pleť, nebo o kterých se domnívá, že jsou Židé.

Paní a pánové, pana Krejsu známe my, kteří jsme s ním ve školském výboru nebo v mediální komisi, jako jednoho z mála republikánských poslanců, který v kontaktu s ostatními v Parlamentu je člověk slušný a vychovaný. Zdraví starší lidi, dává dámám přednost, neprojevuje se na výborech vulgárně, nakonec nemůžeme mu upřít ani jistou vtipnost, když tady vystupuje k některým zákonům. Ale já mám pocit, že to je kukla pana Krejsy. Mám pocit, že když sedne k papíru, tak se mění v dr. Jeckylla, v monstrum či Frankensteina plného nenávisti. Pokud je schizofrenik, pokud je to člověk rozdvojený, pak je to samozřejmé záležitost lékaře. Ale pokud píše tyto věci s cílem vzbudit určitou atmosféru ve společnosti proti jiné skupině obyvatel, pak se domnívám, že musí být za tuto svoji činnost plně odpovědný, a proto souhlasím s vydáním pana Krejsy orgánům činným v trestním řízení. Děkuji vám za pozornost.

Politik a redaktor Josef Krejsa (*1946) na WikipediiSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ