Schizofrenie nejlepšího ministra financí

Dvě hlavy spojené v jednu

Soudruh lidovec židokřesťan nejlepší ministr financí* může mít schizofrenii.

*
1984: v ČSL (substrana vlády KSČ)
1998: po padákové aféře hledá azyl v KDU-ČSL
2009: rezignuje na žití v skrytu a ostentativně zakládá – jeho slovy: ‘judeokřesťanskou’ – TOP09, jímž je frontmanem (maskotem je senilní kdysi-aristokrat); médii horečně propagovaná strana záhy po svém vzniku jako mucholapka nachytá do svých řad roje ještě větších judeokřesťanů, než je sám Kalousek; nyní na pokraji zániku, byť média se opět snaží
2011: britský časopis Financial Times prohlašuje Kalouska nejlepším ministrem rozvíjejících se ekonomik (častý jev; britské noviny za úplatu vychvalují zejména Škodovky, načež je o zahraniční chvále referováno v ČR)

Považte sami:

M. K. 23. 5. 2013: Tvrzení pana Bohuslava Svobody, že stojím za rozpadem koalice na pražském magistrátu, je holý nesmysl. V ODS je populární tvrdit, že za každým keřem číhá Kalousek.

M. K. 27. 5. 2013: Vše, co ten den konal personál letiště, konal výhradně na mou odpovědnost. Bylo by naprosto nefér volat k odpovědnosti kohokoli jiného.

V souvislosti s rozpadem pražské koalice Kalousek tak provokativně popírá svůj vliv, až to zavdává dohadům, jestli na její dekonstrukci nemá podíl.

O čtyři dny později se ale chvástá svým vlivem (Pražské letiště dost nepochopitelně podléhá Ministerstvu financí) na odlety a přílety v Praze, v tomto případě nad odletem jakéhosi prominentního podnikatele, prchajícího zpět v mateřskou Rus. Rus spokojeně odletěl (dost možná Kalouskovi poděkoval), tak si Kalousek nad ním aspoň nahonil triko. Kdyby prominent prchal do Ameriky, Kalousek by mu pomáhal roztlačovat letadlo na ranveji.

Není pochyb o tom, že se v Kalouskovi sváří Jekyll, který kontroluje dění na celé planetě (nebo přinejmenším v ČR), a Hyde, který naopak nemůže na nic, hlavně za ta největší svinstva, která jsou Kalouskovi připisována. Obě polohy M. K. střídá dle libosti a podle toho, jak se mu zrovna hodí kecat do médií.

Jindy zase prohlásí, že ‘prezident (Zeman) je legitimně zvolen podporou sil opoziční smlouvy, vymahačů dluhů, exekutorů a veksláků’. Jako by mluvil o sobě, ale mluví o Zemanovi. Zase ta schizofrenie.

Totiž – opoziční smlouva defacto ulehčovala Kalouskovi jeho počáteční angažmá v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (od 1998), neboť posílila pozici jeho tehdejší KDU-ČSL, která pak byla v určitém období (za Tošovského) dokonce vládní stranou a za vlády Zemanovy ČSSD mohla spokojeně rezidovat v opozici. Však taky Kalousek proti opoziční smlouvě nikdy nevystupoval. Takže by se o ní měl vyjadřovat spíše uctivě.

Stejně jako o vymahačích dluhů, exekutorech a vekslácích, neboť podhoubí právě pro tyto existence pomáhá již šest let vytvářet ze svého postu ministra financí. Ano, prachy za každou cenu, to je krédo kasínové a automatové lobby, které jde nejlepší ministr financí tak skvěle na ruku. Je to rovněž krédo exekutorů, vymahačů dluhů a veksláků, takže bych se jenom divil, kdyby těmto na ruku nešel.

Navrch se Kalousek vyjadřuje pohrdlivě o Zemanovi, přičemž oba dva jsou ze stejného těsta. Ano, to Zemanovo už také trochu prožluklo, bývalý prognostik už je za zenitem, ale každý to o něm ví a ví to i on sám; zná míru. Těsto, ze kterého je Kalousek už ani není těstem, to se dávno proměnilo v plíseň a ta drží pohromadě zase jenom plísní – jeho nezměrným pocitem samovyvolenosti a lísavostí médií, tu českých, tu britských.

Na první pohled schizofrenní by také bylo, kdyby někdo nasedl do skvělé škodovky vychvalované britskými novinami, a toho člověka, kterému anglický tisk přisoudil pro změnu titul nejlepšího ministra financí, prostě přejel.

Bylo by to schizofrenní pro česká média, která by se ptala, jak je toto vůbec možné, jak může být to skvělé české auto použito takovým hrůzným způsobem, a jak tím strašlivým způsobem může sejít ze světa takový skvělý český člověk a ministr.

Naštěstí stále více lidí už na nějaký první pohled dávno nedá, rozhodně na na ten prezentovaný novinami. Proto je v zájmu nejlepšího ministra financí potlačit svoje provokativní výroky, každý den odporující si, které naznačují poruchu, ba označují jednoho z hlavních původců politického i ekonomického úpadku ČR. Případně, pokud toho není schopen, počítat s tím, že se ho určití lidé budou snažit lapit do sítě, aby už si dál neubližoval setrváváním ve funkci, která není pro něj, a ve které škodí druhým. Ale s tím už jako schizofrenik jistě dávno počítá a má se na pozoru – nejen před muži v bílých pláštích.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ