Sčítání

«Sčítání lidu». Jaký vznešený název pro další zbytný produkt hamáčkovské represivní virokracie. Jako by nestačilo, že dávno otravuje lidi na cestách, na horách, na náměstích, v obchodech a v ulicích. Nejraději by je otravovala i v jejich příbytcích, snad přímo v ložnicích.

Nikdo po ministerstvu vnitra ani po ČSÚ nechtěl a nežádal, aby byli obtěžováni občané. Dotyčné subjekty tak nemají mandát si tento svůj vrtoch jakkoli vynucovat.

Věty «Sčítání 2021 je zdrojem unikátních informací o životě v naší zemi. Získaná data mohou pomoci při plánování opatření, aby se v Česku žilo lépe, například při řešení nedostatku volných bytů, nabídky vzdělávání v místech, kde chybějí potřebné profese, nebo zavedení vlakových a autobusových spojů.», uvedené na webu scitani.cz, působí dnes na občana, dlouhodobě zažívajícího vývoje třicetiletého  «žití lépe» – nežije-li v českém velkoměstě –, jako nějaký cynický žert. Dalších slov o tomto žertovném «sčítání» tím netřeba.

Sčítání 2021 Co kdyby si stát sčítal svoje fízly, špicly, buzerační pluky, duševní mr(a)záčky, politické mrtvoly, kočičí blázny (i ty psí) a oběšence s covidem, a slušné občany nechal na pokoji? Takové sčítání beze zbytku podporujeme.


Aktualizováno 16. 3.
Svůj bojkot zformulovali i Svobodní:
1.
Naprostou většinu informací stát již dávno má, jsou obsažené ve všemožných registrech a výkazech. Nicméně i kdyby je neměl, nic tak zlého by se nestalo. Stát, který se má omezit pouze na výkon funkcí, které mu objektivně náleží, nepotřebuje vědět, kolik lidé vlastní bytů nebo v jak velkých domech bydlí či v jakého boha věří. Snaha státu tyto informace zjišťovat vyplývá z představy, že nad občany je potřeba dohled. A že je potřeba plánovat jejich životy. Pokud se informace, které prostřednictvím sčítání politik či úředník získá, neshodují s jeho představou o tom, jak mají lidé žít, co udělá? Nerespektuje-li svobodu jednotlivce (a takových je nyní naprostá většina), začne vyvíjet politiku, která život jednotlivců usměrní “žádoucím” směrem. Svobodní však takovéto projevy centrálního plánování kategoricky odmítají!

2.
Před deseti lety jsme byli přesvědčováni, že stát potřebuje informace k tomu, aby mohl dobře nastavit systémy veřejné dopravy nebo aby byl dostatek školek. Ruku na srdce, mohou být občané našich měst a obcí skutečně spokojeni s veřejnou dopravou nebo s dostupností školek? Stát nedokáže ani předstírat, že informace získané sčítáním smysluplně využije ve prospěch občanů. Z toho důvodu my Svobodní pokládáme sčítání za zbytečné plýtvání prostředky (2 226 000 000 KČ). Poukazujeme přitom na státy jako Slovinsko, Rakousko, Dánsko a další, které sčítání nahradily zpracováním již známých dat.

3.
Za poslední rok jsme zažili bezprecedentní ukrajování naší svobody, pod pláštíkem boje s koronavirem jsme přišli o svobodu pohybu, je nám zakázáno podnikat, byli jsme poníženi do role nevolníků. K posílení své vrchnostenské pozice stát stále častěji sahá k hrubému násilí, případy brutality ze strany policie se začínají objevovat stále častěji. Vláda se k nám stále viditelněji chová jako nejzavilejší nepřítel. Zpochybňujeme tedy zásadně i morální právo státu žádat po nás jakési informace, očekávat vstřícnost či jakousi státotvornou uvědomělost. Stát si od nás vyplněný sčítací arch nezaslouží!
Svobodní tedy na základě těchto tří hlavních důvodů vyzývají občany k neúčasti na sčítání lidu. (zdroj: svobodni.cz)
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice KKK (Kresby a KariKatury), Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ