Šestidenní válka bez příkras polistopadového diskursu

V Deníku Referendum vyšel vynikající, fakty a odkazy nabitý článek Zdeňka Jehličky o Šestidenní válce.

Namátkou několik odstavců – i s všeříkajícím mezititulkem:

 • Představy mnohých českých politických činovníků o Arabech vysvobozených ze svého divošství civilizační misí Izraele často vycházejí z naivních orientalistických předsudků a ukazují na neinformovanost a ignorantství jejich nositelů. Ve skutečnosti Izrael dlouhodobě usiluje vytvářením «Facts on the Ground» o trvalou změnu charakteru dobytého území a iniciováním izraelského osídlení o jeho judaizaci.
 • Česká reprezentace v kleci sionismu
  Miku Peleda si na jeho pražských přednáškách v roce 2014 ani v roce 2015 žádný český politický představitel vyslechnout nepřišel. Domluvenou schůzku s předsedou PSP ČR Jan Hamáček nakonec v den jejího konání odřekl, měl něco jiného, a poslal za sebe náhradu. Vláda Bohuslava Sobotky nadále upevňuje nadstandardní vztahy s Izraelem a na výzvy k upuštění nadbytečných společných jednání obou vlád buď nereaguje vůbec, nebo odpovídá zprostředkovaně a vyhýbavě.
 • Bohuslav Sobotka místo toho raději sází stromky pro Židovský národní fond a čeští zákonodárci hystericky reagují byť jen na ojedinělou snahu EU či mezinárodní komunity donutit Izrael k respektu k mezinárodnímu právu. V očích našich představitelů jde o nepřípustný tlak jistě spojený s antisemitismem.
 • Český politický harcovník je tvor zvláštního druhu a nenechá se přece vodit za nos. Při akcích proti okupaci, rasismu a za občanská a lidská práva na něj nenarazíte. Zato je ho plný foyer s chlebíčky a hosteskami kdejaké sionistické hasbary a plné kostelní lavice kdejaké obskurní oslavy okupace.

Čtěte celý článek v DR, než ho smečka neziskovek nařídí smazat a šéfredaktor vyhodí Zdeňka Jehličku z redakce a nechá si vytetovat na čelo logo AIPAC.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Šestidenní válka bez příkras polistopadového diskursu

 1. r.m. napsal:

  http://halturnershow.com/index.php/news/world-news/661-israel-attacks-syrian-arab-army
  Izraelská armáda v sobotu oznámila, že izraelské letectvo (IAF) zničilo nedefinované množství děl a tanků syrské arabské armády v syrské provincii Quneitra. To, co se neobtěžovala zmínit, že útok se shodoval s útokem Al Kajdy na tytéž syrské síly. Vypadá to, jako by se Izrael stýkal s teroristy z Al-Kajdy.
  Kolik takových zvěrstev ještě bude kupírovaným ocasům tolerováno? Do odpálení atomové bomby? Jsou Sodoma a Gomora vzpomínky na budoucnost?

 2. r.m. napsal:

  ..už válčí i vo šábesu?

VLOŽIT KOMENTÁŘ