Česká židovská příjmení – seznam

←✡ Zpět na rozcestník židovských jmen

Celkem přes 20 000 příjmení; efektivně zhruba 16 000, neboť seznam zahrnuje i shodná ženská přízviska. Za příjmením uveden přibližný počet výskytů ve zdrojovém souboru.
Křestní jména zde.

A   I  R, Ř Foto: holocaust.cz
B J S, Š
C, Č K T
D L U, Ü
E M V
F N W
G O, Ö Z, Ž
H P HITLER!!!
Ch Q BOHDALKA!!


Vypracoval CD89.cz; zdroj dat: příslušné relevantní online zdroje. Více informací o tom kterém příjmení můžete získat na holocaust.cz, yadvashem.org, ale i jinde.

1. Ještě více seznamů (polská a německá židovská příjmení)
2. Nejčastější česká židovská příjmení
3. Židovská příjmení dnes
4. Vliv druhé světové války
5. Zaznamenaná přejmenování
6. Zajímavosti

-Související články:

Sdílet moudrost:

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(11 hlasů, průměr: 4,09)

-


Loading ... Loading ...

2 komentáře u Česká židovská příjmení – seznam

 1. Marcus Tucman Cohen napsal:

  Šalom alejchem vespolek!

  (redakčně kráceno / abridged version) Veškeré informace o španělských/sefardských židovských příjmeních i historii předků podá můj bratranec, historik a genetik Flávio Rogério Ribeiro de Sá Cohen. Vládne obsáhlou knihovnou ohledně tematiky marranů, novokřesťanů, anusimů, sefardů a aškenázů. Můžete jej kontaktovat na facebooku: Flavio Sa Cohen (flavio.sacohen) nebo emailem: sacohen@bol.com.br .

  Bůh žehnej Izraeli! Am Jisrael Chai! Baruch Ha Shem!

  (Editor’s note: Nice to hear from you, Mr. Cohen! Please write in English next time, so I can translate it to Czech the better way.)

 2. Anonymní napsal:

  Děkuji za upozornění, že židovské příjmení ze seznamu neznamená židovské vyznání ani původ. Je to korektní. K mé rodině by se Židé hlásit nemohli – holokaust přežil jediný muž tohoto příjmení v ČR, byl pokřtěný a později si vzal Češku a katoličku. Jeho syn se rozhodl stejně. Jenže Slovani jsou mrchy tvrdohlavý, s dobrou pamětí. A tak se nyní tři mladí muži hlásí k víře katolické a židovskému původu. Když čtete žalmy v hebrejštině, zní to dokonale!

VLOŽIT KOMENTÁŘ