Seznam havlistů. Soupis 82 000 lidí pro přejmenování Ruzyně na Václav Havel Airport

Havel je letiště. To jsem blázen

Budou tomu dva roky, co zemřel Václav Havel a obratem napadlo umělecký předvoj přejmenovat ruzyňské letiště. Při té příležitosti vznikla online petice.

Udatná Kotlíková. To zní jako povedená trampská přezdívka. Babická Zvolská. Dobrý místopisně-kariérní posun, byť slabší, než by mohl být. Schválně jsem se podíval, kde jsou největší ložiska Babických a Zvolských. Babice na Uherskohradišťsku zcela vypadly, statistika naopak zvýraznila málo známé Babice na Benešovsku, odkud je to do Zvole u Prahy pouhých 33 km vzdušnou čarou. Inka Pavelka Havlová. Ze sluníčkového rýmu jména a prvého příjmení doslova sálá pravda a láska, ani nezáleží na tom, zda Havlová je skutečnou evolucí jména dotyčné, nebo jen pseudonym z úcty k Velikému.

Jan Flegel Michálek a Radek Hanák Ficbauer by se mohli vzít a ponechat si obě (či spíše všechna) příjmení, takže Honza by byl Hanák Ficbauer-Flegel Michálek a Radek zase Flegel Michálek-Hanák Ficbauer. Lokajíčková. Přejme jí, ať se provdá aspoň za Lokaje, a ne Lokajíka. Mohla by si ho vzít i Havlová (a naopak), což by čistě teoreticky dalo vzniknout nepřechýlenému příjmení Lokaj Havel. A tak dále, a tak dále.

Člověk při čtení toho seznamu s více než 82 000 jmény leckdy užasne, jindy odhalí příjmení, o nichž neměl tušení (Dus, Dix), nebo narazí na pěkná křestní jména (Polyxena). Přes stovku podpisů mají na svědomí emigranti pobývající v USA, dvě Židovky a čtyři Židé se podepsali přímo z Izraele.

Samozřejmě, co by to bylo za seznam, kdyby se jej některé záznamy nesnažily narušit. Od toho jsou tu standardní Lenin, Klement Gottwald nebo Slobodan Miloševič. Pan Vyjadřuji Nesouhlas si jistě bude rozumět s panem Rozhodně Nesouhlasím, a ještě když se do debaty náhodou vmísí pan Leda Hovno, pořád budou na jedné vlně. Osoba podepsaná „Václav Veš Krna, poslušný poskok Bilderbergu“ také sotva změní směr diskuse.

Průměrný věk člověka horujícího za přejmenování pražského letiště z popudu přistěhovalého Fera Feniče byl 37,4 let. Na přední místa seznamu byli dodatečně, za zásluhy, vyvýšeni profesionální „věční petenti“, kteří ročně podepisují stohy rezolucí, jako Olga Sommerová, Tomáš Halík nebo Helena Třeštíková.

Přes 82 000 jmen můžeme při troše dobré vůle považovat sotva za 1 % občanů ČR, což není mnoho, ale vzhledem k tomu, že petice za přejmenování 1) nebyla nijak zuřivě propagována 2) byla dobrovolným aktem nicotného významu, je to nadmíru dobrý výsledek.

Více než čtvrtinu záznamů mají na svědomí lidé z Prahy (ve skutečnosti to může být až polovina, neboť mnoho lidí neuvedlo bydliště). Ze svého sedmitisícového města jsem našel pod peticí podepsaných 27 lidí, z nichž 6 znám osobně nebo od vidění. Žádného Sidora ani Sidorovou jsem v seznamu nenašel.

Obecně můžeme prohlásit, že „havlovská“ petice spojila lidi odlišné jako cukr a sůl – citlivé „pravdoláskařské“ umělce, jejichž způsobu života vedlejším produktem je i jakási obecná úcta k zesnulému prezidentovi (tu módní, tu přirozená), s naopak zcela materiálně založenými jedinci, pro které je veřejně deklamovaná úcta k V. Havlovi prostředkem, jak polidštit sebe sama.

Stáhnout seznam havlistů

(zdroj dat: vaclavhavelairport.com)

Aktualizováno
Autor prohlašuje, že výše uvedený soupis, vytvořený z veřejně dostupných zdrojů, je zde vystaven pouze ke studijním a jinak nekomerčním a soukromí nenarušujícím osobním účelům. Kdo by toto nerespektoval, vystavuje se hrozbě pokuty až do výše 600 gorilionů. Pokud byste chtěli požádat o vymazání svého jména ze seznamu a jeho převedení do neveřejného seznamu havlistů non plus ultra, učiňte tak v komentářích.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(6 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média se štítky , , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ