Jak věci fungují (1): Kterak Shromáždění proti antisemitismu „řešilo“ Bartoše

Gary Kořen tě vidí.(Nikoli) náhodou jsem na Internetu narazil na tiskovou zprávu Senátu o proběhlém Shromáždění proti antisemitismu. Prý proti antisemitismu v Evropě a ve světě. Říkám si: dobrá, tak se ti naši Židé (v té tiskovce je to sáhodlouze rozepsáno: «také ministr kultury Daniel Herman, biskup Václav Malý či ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát») zase jednou v Senátu sešli, aby se za chvíli opět rozešli, jako s českým národem už dávno. Nemnoho na tom.

Ovšem pak jsem se zarazil. Datum 18. (sic!) září 2014, kdy se slezina konala, mi bylo čímsi povědomé. Jen pár dnů předtím objevili redaktoři časopisu Týden – ano, jakési hrozivé internetové «seznamy Židů» (jenom na těchto stránkách je jich asi osmnáct), aby jim věnovali celý článek o Adamu Bartošovi, homme fatale českého webového i politického prostoru. Který pak vyšel 15. září i v tištěném vydání.

Protože mám všech šest pohromadě, hned mi bylo jasné, která bije. To velkolepé setkání se ve skutečnosti konalo na popud toho směšného článku z Týdne, varujícího lid před panem Bartošem. Zadal jsem do Googlu „shromáždění proti antisemitismu“+“bartoš“ a mé tušení se záhy potvrdilo. A pak že jeden člověk dnes nic nezmůže…

Cituji z nalezené, podrobnější tiskové zprávy o setkání: «Izraelský velvyslanec v Praze Gary Koren uvedl, že zaslepená nenávist proti Židům jako národu nezapustila v Česku hlubší kořeny. Zmínil židovské seznamy, které sestavuje Adam B. Bartoš s „nízkými pseudopolitickými cíli“ a které prověřuje Úřad pro ochranu osobních údajů. Podle Korena je ale naštěstí nikdo nebere vážně. ČR má proto potenciál vést boj proti antisemitismu v Evropě, dodal.»

Takhle to tedy funguje. Český týdeník napíše článek o tom, na kterého publicistu je třeba dát si pozor. Tři dny na to se sejdou čelní představitelé Senátu, církví – a sám Izraelský velvyslanec (!) toho výtečníka zmiňuje, aby jedním dechem dodal, že Česká republika by měla stanout v čele celoevropského boje proti antisemitismu.
Věru neotřelý způsob, jak názorně vyvrátit řeči o «židovském spiknutí» a tím zasadit antisemitismu smrtící ránu, jen co je pravda…

P. S.: Onen izraelský velvyslanec, který se tak živě zajímá o to, co píše český tisk (paralela s Pražským jarem a Brežněvem se přímo nabízí) a leží mu na srdci čeští disidenti, zavítal nedávno zrovna i do Dačic, čili Dachau. Což je odvěká studentská přezdívka tohoto moravského města, v němž jsem strávil mnoho krásných let (a snad ještě strávím). Ale to byla snad přeci jenom náhoda. Doufejme…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ