Sluníčkářské manipulace II: Počítáme demonstranty

Tento článek navazuje na předchozí díl.

Podotýkáme, že termínu sluníčkář zde užíváme v jeho nejširším a snad i původním významu. Sluníčkářem myslíme každého, komu konvenuje pobyt v nynějším společensko-právním uspořádání ČR a nebojí se to dávat hlasitě najevo, neboť mu takové zvláštní jednání poskytuje materiální prospěch, či jen duševní «rovnováhu» a racionalizaci jeho životní pouti.
Sluníčkářem je Lukáš Lhoťan, Martin Konvička, Jiří X. Doležal atd.

Sluníčkáře často vystihuje jakási vypočítavá zákeřnost. O nepříjmené blížící se události, která by mu mohla zamlžit jeho růžové brýle, v předstihu mlčí, aby poté mohl vykřičet světu, kdovíjak se tato událost nepovedla.

A tak pokud na všivém Facebooku potvrdí svou účast 976 osob, pročež lze logicky předpokládat, že na demonstraci se skutečně dostavila minimálně tisícovka lidí (neboť slovo Facebookové má dnes větší váhu než slovo Boží, a navíc některý účastník ani předem neklikne a nepotvrdí účast, aby zůstal nenápadný [umělé naklikání stovek účastníků není nemožné, ale je z mnoha důvodů nepravděpodobné]), což potvrdí i leckteré fotografie režimních «reportérů», zoufale hledajících místa, odkud by dav vypadal co nejnepočetněji a kde by nebyly vidět vlajky neparlamentních politických stran, proradná média účast vydělí nejméně třemi a ukřičený bulvár pak pro jistotu ještě pěti.

Směšně ponížené číslo, «podložené» pochybnými záběry odkudsi kamsi, je pak vydáváno za domnělý neúspěch svolavatelů demonstrace, aby si režimní bulvár nakonec pateticky ulevil, že se jinak vlastně vůbec nic nestalo, jakápak demonstrace.

Jistě. Nestalo se vůbec nic. Desítky policistů se jen tak z legrace promenovaly po náměstí, Babišův mediální dům si založil žumpu Expres.cz také jen ze srandy, a ne aby tam ve dne v noci drtil články ostouzející veškerou nerežimní opozici, lidsko-robotická havěť z facebookových výsep demokracie™ a lidských práv® se rozmnožila do všech Hate-Free a Anti-Putin oddenků proto, aby si tam brblala fejsbukštinou sama pro sebe, a nikoli proto, aby její «učené» závěry o počtu demonstrantů opozičních stran přetiskovaly Lidovky a další košer tiskoviny.

Racionální občané by se proto neměli nechat nikterak rozptylovat lehce manipulovatelným a těžce zmanipulovaným online světem, v němž platí: kdo platí, ten určuje pravdu.

Ostatním přejme jen houšť a ještě více režimní sluníčkářské manipulace. To zděšení, že skutečný svět je zatím někde úplně jinde, až procitnou z idnesovského sna o realitě, bude tím chlebem, který zasytí naši po pohrdlivém úsměvu lačnící duši.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Sluníčkářské manipulace II: Počítáme demonstranty

  1. Cobolo to bolo napsal:

    Ale to jsou jen prepsane“ protokoly zidovskych mudrcu“ mozna Havelstein znaly jiste i onech klikyhaku co se pisou odzadu to stvoril na zaklade pivni inspirace neb myslenka je absolutne stejna **

VLOŽIT KOMENTÁŘ