Současné uspořádání ČR zarputile potlačuje demokracii

Moravan PhDr. Marek Pavka, Ph.D., u příležitosti nejnovější povolební deziluze, podrobil zdrcující kritice naši slavnou zastupitelskou «demokracii», s jejími pragocentrismu-poplatnými kraji a trafikantským Senátem urputně zabetonovanou před hlasem 90 % občanů:

Demokracie znamená vládu lidu. U nás se o ničem takovém nedá mluvit, žádná z vládnoucích garnitur, které se tu vystřídaly, neumožnila zavedení instituce obecného referenda a všechny odepřely občanům – kteří politiky platí ze svých daní – možnost vyjádřit svůj názor. Co hůř, demokracii v ČR už nelze označit ani za zastupitelskou, protože koho zastupuje «vítězná» strana v krajských volbách, když dvě třetiny občanů odmítly volit? Hnutí ANO, které je považováno za vítěze krajských voleb, volilo pouhých 6,3 % oprávněných voličů. Pro ČSSD, která je jedním z hlavních tvůrců krajského zřízení a která je nejsilnější vládní stranou, volilo 4,6 % oprávněných voličů. Pro KDU-ČSL, která se tak holedbá svým úspěchem, volilo 1,9 % oprávněných voličů.

Nepotvrdily se ani řeči ČSSD o tom, jak si občané na kraje «pomalu zvykají». Navzdory masivní propagandě tomu tak není, k volbám přišlo ještě méně lidí než minule. Krajská zastupitelstva jsou proto naprosto nelegitimními orgány, které nemají žádný demokratický základ, a není v nich vůbec nijak zastoupen názor drtivé většiny občanů.

Můžeme také porovnávat s regionálními volbami v jiných zemích. I v centralistických státech jako je Polsko nebo Francie byla účast voličů mnohem vyšší než u nás. V Polsku byla ve volbách do vojvodství v roce 2014 voličská účast v průměru 46,5 %. Ve Francii v regionálních volbách v roce 2015 činila účast voličů v průměru 49,9 %. Mnohem vyšší účast voličů však v regionálních volbách vykazují decentralizované státy. V Německu u zemských voleb mezi roky 2012 až 2016 voličská účast překročila u 3 zemí 70 %, u dalších 6 zemí 60 % a u dalších 5 zemí 50 %. Ve Španělsku byla v regionálních volbách v roce 2015 voličská účast v průměru 65,5 %. V Rakousku se v letech 2014 a 2015 voličská účast v zemských volbách pohybovala od 64,3 % (Vorarlbersko), přes 67,9 % (Štýrsko), 74,8 % (Vídeň) až po 77,3 % (Burgenland). Jinými slovy, dokud u nás nebude obnovena decentralizace a tradiční země, nebude tu fungovat demokracie.

Stejně tristním údajem je skutečnost, že volební zisk jednotlivých subjektů je přímo úměrný penězům utraceným na volební kampaň. Jinými slovy, volby si u nás je možné koupit. A občanské iniciativy, které nemají přístup ani ke státním příspěvkům (jež mají za cíl zabetonovat současný kartel u moci) ani k darům různých Pepů z Hongkongu (na rozdíl od stran spřízněných s lobbisty a spekulanty), nemají šanci.

Celý text najdete na webu Moravanů: Bankrot české «demokracie»Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ