Hrebenar: Staletá tradice odlišování Židů v obyvatelstvu

Židovská čapka v logu Židovské obceOficiální rasová nevraživost, do dnešních pokrokových dob zavánějící (nejen) diskriminací, segregací a antisemitismem, se táhne Evropou jako červená nit již od 13. století. Ukažme si na člověka, který ve středověku nebojoval proti xenofobii, neodsoudivše církevní neonacisty – není jím nikdo jiný než Jan Hus. I hitlerovská žlutá Davidova hvězda měla své dávné předobrazy.

Jeden z lepších populárně-naučných výtahů Jiřího Hrebenara vyšel jako vždy na serveru heebrenar.co.il.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Hrebenar: Staletá tradice odlišování Židů v obyvatelstvu

 1. hoboj bukvice napsal:

  Panbuh s nami a zle pryc ,ale to jiz nefunguje, tohle ceka Evropu navic jeste navic k te bide ???!!!
  http://gloria.tv/?media=639470

 2. Anonymní napsal:

  Jaky antisemitizmus? Zidi si mohou za to sami. Po tisicileti jsou znamy jejich podrazy, lichvy ,vrazdy, rozvrtavani stabilni vlady az to skonci vyhostenim zidu. Ten ‘otrepany recept’, zidy donekonecna opakovany, lisat se a zaujmout vysoke pozice, je stale stejny . Nakonec domacim dojde trpelivost a je zle. Obavam se, ze prave na strane zidu je neco spatneho a ne jak se nam snazi vsugerovat, ze jsme nesnasenlivi antisemiti.

 3. Miloslava napsal:

  Souhlasím s tím, že Židé si mohou sami za to, že nejsou oblíbení u lidí. Je to jejich povýšeností, nadřazeností a přílišným chválením svého národa.
  Moje neteř cestovala s kamarádkou maďarskou Židovkou z Bratislavy do Budapesti. Obě studovaly v Bratislavě universitu. V rychlíku se seznámily se starším mužem, který byl také Žid. Zeptal se , jestli by si nedaly kávu. Obě dívky odpověděly, že ano. Tak odešel do jídelního vozu, ale kávu přinesl jen Židovce, druhou ignoroval.

VLOŽIT KOMENTÁŘ