Strany už mají čísla. Vzhůru do eurovoleb

Čtyři kvaltyStranám byla vylosována čísla, pod kterými půjdou k volbám do Evropského parlamentu 23.–24. května 2014.
Člověk má tak skvělou příležitost projít si kompletní seznam stran, jejichž kandidáti se snaží procpat na dobře placené bruselské místo dlážděné nicneděláním, ale častěji přímo škoděním národu.

Nechceme samozřejmě soudit podle názvu, ale domníváme se, že tímto stylem budou Českou republiku – jaksi z principu – zastupovat strany, mající v názvu evropský, tedy SNK-ED a evropane.cz. Účast Romské demokratické strany je v tomto ohledu dvojnásobným výsměchem občanovi českého státu.

Tak či onak, opět nás čekají volby. Účast bude zcela jistě mizivá, tak do 40 procent. Když se má v Praze odhlasovat zákaz heren v ulicích, musí přijít k volebnímu referendu 35 % občanů, jinak je prohlášeno za neplatné. V eurovolbách nejde jenom o nějaké lichváře, veksláky, kolotočáře a hazardem rozvrácené rodiny, ale jakkoliv to zní pateticky, o celý český národ. Což takhle automaticky zneplatňovat všechny volby s účastí pod 70 %?

V čem jsou dnešní volby svobodnější od těch povinných socialistických? Lidi dnes k volbám ani nepřijdou, a těch pár, co přijde, sotvaco změní na politickém vývoji, který byl již předem narýsován v marketingovém oddělení politických stran a ještě předtím na uzavřených setkáních různých ‘klubů přátel ČR’ různě po světě. Jako kdysi nemohli změnit ani socialistický režim, který tu měl být na věčné časy a nikdy jinak, z kteréžto bohorovné mantry ovšem jaksi samosebou plynulo, že režim musí padnout každou chvíli.

Člověk se tehdy sice nemohl svobodně potýkat s přívalem drog, lichvy, nouze a bezdomovectví, ale na chatě mu stát dopřál životní svobodu. Neboť, jak již kdosi napsal – dříve stát zajímalo, co říkáte, dnes ho zajímá, co si myslíte. Brusel je dnes synonymem Stasi či StB; eurobyrokraté vrtají, do čeho nemají a po čem jim nic není, eurorypák se nám rozlézá po polích jako bolševník. Nutno dodat, že za vydatného přispění tzv. národních vlád, které si sami volíme, a které jsou v tomto konání předskokany ‘nikým nevolené’ bruselské vlády. Jde přinutit Evropskou unii, aby se nechovala jako StB, ale aspoň jako Gustáv Husák?

 • Jedničku má docela příznačně strana ‘Sdružení nezávislých kandidátů – Evropští demokraté’, která snad kdysi vznikla pro účely eurovoleb.
 • Dvojku má podivné spojení Strana práce a Nespokojení občané s vykřičníkem. Jistě, nespokojenost dá občan najevo nejlépe vzornou prací. Přesně v duchu absurdní eurosoučasnosti, na niž občan nemá vliv.
 • Trojku volební komise vylosovala spolku KAN (Klub angažovaných nestraníků) které bylo aktivní v období Pražského jara 1968 a poté už nikdy; schytalo to v (od roku 1989 trezorové) komedii Hroch (1973). Zas tak angažovaní ti nestraníci nejsou, pokud nejde o vzpomínání na staré dobré časy před půl stoletím.
 • Čtyřka je někomu souzena. Vylosovali ji Národní demokracii s předponou ‘NE Bruselu’. Čtyři jsou i Laibach ve videoklipu.
 • Pětka, vtipné číslo. ‘Číslo pět žije,’ můžou si dát na plakáty lidovci. Ale oni si to tam nedají, protože jejich ateističtí mecenáši a ekumenističtí podporovatelé jim takový laciný fórek nedovolí.
 • Šest, trochu erotické číslo, nese jakási strana, která veškeré dnešní smýšlení lidí o EU marně shrnula do svého názvu. Strana zdravého rozumu – nechceme euro – za Evropu svobodných států.
 • Sedmička. Šlo opravdu o náhodné losování? Šťastné číslo bylo přiděleno kalouskovcům, TOP09.
 • Osmý je Bursík se svým LESem, Liberárně ekologickou stranou. Lesy se dnes všude kácí a za dotace z EU vysazují nové, Bursík neBursík.
 • Devítka: Jiří Paroubek se svým biblicky znějícím útvarem LEV 21 – Národní socialisté.
 • Desítka, krásné celé číslo a pythagorejský symbol dokonalosti = KSČM.
 • Disharmonická a zednářská jedenáctka oproti tomu připadla spolku evropane.cz.
 • Dvanáctku, další pěkné číslo, má Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska.
 • Nešťastnou třináctku má uskupení s nešťastnou zkratkou, která nevíme, co znamená. Fair play – HNPD. Aha, Hnutí na podporu dobrovolných hasičů a dalších dobrovolníků.
 • Čtrnáctka = ČSSD. Jo, on ten Dienstbier taky někdy nevypadá, že má občanku, která se za normálních okolností vydává v patnácti.
 • Patnáctku má Československá strana socialistická. Další zvláštní shoda okolností; určitě se pár lidí splete, a hodí to jí, a ne ČSSD.
 • Šestnáctku má Babiš. ANO, bude evropštěji. Tj. hůř.
 • Sedmnáctku má Strana Rovných příležitostí. Protože se ta strana píše v uvozovkách, přemýšlíme o tom, zda ve skutečnosti nejde o stranu nejzpupnějšího šovinismu a šikany jiných.
 • Legální a nacistickou osmnáctku mají Moravané. AH by to tak chtěl. Dost bylo Prahy, Brno je Vídni blíž!
 • Devatenáctka. Česká strana regionů.
 • Dvacítku má ODS. Strana v křeči rozjela lacinou kampaň ‘Za korunu’ (asi taky za korunu), bije se za českou měnu proti euru těmi nejsilnějšími slovy. Jsme zvědavi, jak dlouho ódeesákům zápal vydrží, přijetí eura totiž podle všeho již bylo schváleno a Singer z ČNB nám ho se šibalským úsměvem do médií bude prezentovat jako hotovou věc, až se tak stane. Nebo že bychom se mýlili? Rozhodně se ale nemýlíme v tom, že pokud by evropské hlasování o přijetí eura ČR bylo podmíněno tím, že europoslanec nedostane roční plat, bude-li hlasovat proti euru, zvedla by většina europoslanců za ODS obě ruce, jen aby hlasovala pro zavedení evropské měny.
 • Dvacet jedna. Vize 2014. Tedy do dalších let uskupení už zjevně nemá žádnou představu.
 • Dvacet dva. Úsvit přímé demokracie. Že by chtěl někdo odkazem na Hlavu 22 naznačit marnost kandidatury strany Tomia Okamury?
 • Dvacet tři. Strana zelených. Číslo 23 mají v oblibě mladí vyfetovaní lidé, neboť nějakým způsobem znamená techno.
 • Dvacet čtyřka. Pěkné číslo připadlo také docela pěkné Straně svobodných občanů. Měli jsme kdysi takový ryčný popěvek: ‘Do Bruselu ide vlak a v ňom sedí Petr Mach / Rompuyové utiekajú, lebo majú strach’, ale ten by se možná Petru Machovi nelíbil. No, nám se zase nelíbí Mach, vždycky jsme byli spíš na Šebestovou.
 • Dvacet pět. Cikáni. Číslo 25 přímo evokuje fyzické násilí páchané na zadní části těla. Tím dále nepřímo odlišnost cikánské mentality, která stav nejvyšších sympatií vyjadřuje i větami s vyměšovací tématikou (např. ‘sním tvoje kakánky’), jak uvádí Petr Bakalář. Ale dost už o Romské demokratické straně. Zetor 25 na ni.
 • Dvacet šest. Komunistická strana Československa. Dodnes jsme plně nepochopili, jak se stalo, že tato strana vznikla; snad nějakým komunistickým schizmatem.
 • Číslo dvacet sedm má Petr Cibulka a jeho Pravý blok s odkazem na www.cibulka.net. Snad mu EU nezakáže účastnit se voleb pod tradičně dlouhým názvem strany, ve kterém je shrnuto, o co Petrovi jde. Potom bychom ho museli volit.
 • Dvacet osm. Antibursík – stop ekoteroru! Sympaticky drzý název, hlavně jeho první část. Co na to ÚOOÚ? Situace pro trestní oznámení pro urážku na cti je nadmíru výtečná, nepodaří-li se antibursíkovcům prokázat, že bursík je nářeční název pro obzvláště otravný hmyz. Ale kdo se bude v politice soudit o čest…
 • Dvacet devět. Dělnická strana sociální spravedlnosti s příponou ‘NE diktátu Bruselu’, která mimochodem vypadá jako zkopírovaný dřívěji prezentovaný slogan Národní demokracie, i s NE vysázeným kapitálkami.
 • Třicet. Nevěř nikomu nad třicet, praví hippie přísloví. Věříte Hnutí sociálně slabých s agentem StB Ludvíkem Zifčákem?
 • Třicet jedna. Republika. Strana s takovým názvem se hrne do Bruselu.
 • Třicet dva. Česká pirátská strana, založená po německo-rakouském vzoru. V každém člověku, který dospíval s internetem, je kus piráta, alespoň toho softwarového nebo webového. Korporace se pak skrze vlády snaží ten kousek zcela potlačit. Čeká nás kyberválka o svobodu?
 • Kristova třiatřicítka. Česká Suverenita. Hrdý název strany, na to, že její členové se do Bruselu nepodívají. To je vůbec na těch našich svobodných volbách, přinášejících každému stejné příležitosti, zajímavé, jak člověk může s jistotou prohlásit, že některé strany docela propadnou.
 • Třicet čtyři. Koruna Česká (Monarchistická strana Moravy, Čech a Slezska). Jediná strana, která má morální právo na vzletné fráze o koruně, které nic nestojí, a které se rozplynou jako pára nad hrncem, až budeme vyměňovat koruny za eurofašistickou měnu. Koruna Česká, monarchie. To zní hrdě. Na rozdíl od názvů většiny ostatních stran.
 • Třicet pět. Aktiv nezávislých občanů. Opět něco zavánějícího českou politickou historií, jako v případě Klubu angažovaných nestraníků. Aktivy se dělaly za socialismu, dnes ani nevíme, co to bylo.
 • Třicet šest. Česká strana národně sociální. Když se to takhle rozepíše, tak taky nevíte, o co jde, ale ČSNS zná každý.
 • Třicet sedm. Občanská konzervativní strana. Konzervativní strana by měla zkratku jako Komunistická strana, takže museli přidat to vyprázdněné ‘občanská’.
 • Třicet osm. Věci veřejné. Módní strana, vzniklá na společenskou objednávku, zocelená mediální štvanicí i svými avantýrami.
 • Třicet devítku mají Občané 2011. Jsou občany i po třech letech? Možná už jenom jejich torzy bez iluzí…

No, je jich jako psů. Třicet devět. Ještě to není horečka…

Co Ty, aktivní angažovaný dobrovolný ekologický komunistický konzervativní křesťanský liberální lidový monarchistický moravský národní nespokojený nezávislý občanský pirátský pravý republikánský romský slabý socialistický sociální suverénní veřejný zelený občane, který chceš usínat s korunou navždy, máš už vybráno?

Národní demokracie = 4

Národní demokracie = 4Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Ostatní se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Strany už mají čísla. Vzhůru do eurovoleb

 1. JakubM napsal:

  Antibursík!!! :-D
  Osmnáctka pobavila, ale čím je jedenáctka tak zednářská, netuším …

 2. Jirka D. napsal:

  Zdravim do bohnicke lecebny Adama B.Bartose a jeho kolegy! Kdybyste nebyli tam, musel by na vas uz nekdo podat trestni oznameni (xenofobie, urazka narodu i osob atd.). Snad vas z lecebny uz nikdy nepusti! Jeste by k vam meli dovezt Hajka, Jakla a Klause.

VLOŽIT KOMENTÁŘ