Svět patří nám, bojovníkům proti nenávisti

Svoboda projevu má své mezeTy! Koho jsi dnes nahlásil/a? Že nikoho? Možná bychom si na Tebe měli posvítit, proč v boji proti nenávisti zůstáváš tak podezřele decentní…

Dávno minuly doby, kdy lidé museli* udávat (*pokud chtěli vyhrát velkoformátový plakát Vůdce, Stalina, nebo Václava Havla), aby sami nebyli nahlášeni. Nesnesitelná lehkost nahlašování, udavačství a obecného bonzáctví, po krátkém období zdravého začátku 90. let, kdy lidé udávali udavače, však v naší zemi opět zapustila kořeny.

Substrátem tentokrát není úrodná věrnost Říši či Straně, ale obyčejný humus Pravdy a Lásky, jemuž může být sice již málokdo tak bytostně odevzdán jako rodiče pravdoláskařů v 50. letech Stalinovi, ale o to více je hnojen prakticky kýmkoli, kdo byť jen jedinkrát spatřil vosí úsměv Dalajlámy, který jako by sám o sobě říkal: «Nenávist není řešení.»

A tak si každý staví svůj chrám v Tibetu; už se vidí, jak tam oslovuje Nejvěčnějšího Prezidenta rinpočhe. Začne sněžit, sníh Mu zasypává bosé nohy až po lem Jeho krátkých kalhot. Pak vysvitne slunce. Nirvána Pravdy a Lásky. Tak přece vítězství! Nikdo už nedoufal. On líbá mnichy na temena hlav, pak se zanoří do jezera. Není Ho již třeba. Mniši pláčou. Opět sněží, ale slunce už nezajde. Nikdy. Svoboda!

Je to snadné. Stačí se jen stát členem stránky na fejsbuku (kdysi jste museli být v KSČ, ale tam jste si nemohli zahrát hry, natož někoho šťouchat, tak to zrušili). Té správné, té naší. To se nezměnilo. Stránka «Proti nenávisti» třeba, co říkáte? To zní hrdě. Virtuálně zhmotněné nic je postaveno na roveň člověka. A pak už jen klikáte na tlačítko s Dalajlámovou hlavou. Čím víckrát kliknete, tím lépe pro Vás. Osvobozujete duše lidí, které neznáte, ale jejich virtuální prezentace Vás uráží, nebo to alespoň předstíráte. Hájek, Bartoš, Solis, Lhoták, Kretschmer, Fikarová…

Za chvíli už ta jména ani nečtete. Víte, že to děláte pro jejich dobro, aby duše nenávistníků dosáhla Éteru. Po vagonech je posíláte do off-linu. Stránka šířila nenávist, jak snadné. «Národní demokracie». Které slovo je závadné? Všechna tři. Zapsat do zdůvodnění pro cenzory. A pak už smazat, vyhladit z Internetu. Svět patří nám, bonzákům.
Zatím pouze ten virtuální…

Prózium do každé rodiny!

Andreas Taube ví jak na Klausismus. Holubice míru musí být příbuzná.

(1.) Andreas Taube ví jak na Klausismus. Holubice míru musí být příbuzná.

Tyhle nahé fotky Adama B. Bartoše…

(2.) Tyhle nahé fotky Adama B. Bartoše…

Vítězství ve virtuálním světě má mnoho podob.

(3.) Vítězství ve virtuálním světě má mnoho podob.

«Nenávist není řešení.» A nesmějte se tomu pořád.

«Nenávist není řešení.» A nesmějte se tomu pořád.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Svět patří nám, bojovníkům proti nenávisti

  1. Anonymní napsal:

    Text by se měl stát povinnou četbou pro všechny temné struktůry(copyright Václava Mafiána Havla) a paní Tydlitátová by měla opisovat denně do noci a to i o sobotách

VLOŽIT KOMENTÁŘ