Tabery

Věc jménem tabery napsala na věci jménem fb následující – což usuzuji z tohoto příspěvku v diskusi na iDnes:

tabery na fb:

„A jsou mezi námi lidé, kteří chtějí za každou cenu destabilizovat poměry v naší republice. To je jejich jediný cíl.“ Václav Klaus v reakci na sešlost veřejnosti na Staroměstském náměstí.

„Podněcovatelům těchto akcí jde o destabilizaci naší společnosti, vytváření nátlaku na socialistický stát.“ Rudé Právo v reakci na sešlost veřejnosti na Václavském náměstí v lednu 1989.

Ono tabery se zřejmě domnívá, že tímto srovnáním vzbudí u určité části společnosti kýžený reflex zhnusení nad Václavem Klausem, který je «jako oni»: jako ti totalitní mocipáni, kterým dnes někteří Slováci říkají papaláši. Toto tabery se domnívá správně.

Tento reflex je přítomen u té části společnosti, která důvěřuje médiím, a bude u ní přítomen, dokud budou média referovat o době před listopadem 1989 jako bezmála o gulagu. Každý, kdo použije podobná slova či příměr jako v nějakém historickém článku, který se dá dohledat na internetu, bude v očích této části společnosti strašlivým despotou, který by nejraději obnovil gulag a zrušil střídání letního a zimního času.

Naneštěstí tu máme i jinou část společnosti, kterou plky v médiích a na všech twittrech a fejsbucích, které hýbou světovými burzami, vůbec nezajímají. Tato část společnosti si pro sebe bezcílnou informační dálnici dávno nazvala lžitiskem či lžimédii a odmítla se jí dále zabývat. Snad jen občas se potutelně usměje a vzpomene na dobu, kdy německý lid zavalen podobně bezcennými informacemi v přehršli novinových plátků nevalné kvality povstal do boje proti lživému (též «židovskému» – Judenpresse) tisku, který hlásal zjevné nepravdy, například, že v SSSR nejsou gulagy. Inu, tisk byl tehdy v Německu ovládán přáteli SSSR, a tak se o mnohých nepěkných věcech, které se v SSSR děly, nepsalo.

Dnešní uzurpátoři mediální dálnice se sice už nemodlí k Leninovi, ale jinak zůstali těmi samými. Modlí se dnes na dvě světové strany – na Západ a na Střední Východ, neboť právě do těchto dvou stěží pravděpodobných míst se po rozpadu SSSR rozprskla jakási imaginární idea morálky a východiska ze všeho, která je hmatatelná v každém článku publikovaném dnešními médii.

Tato idea je založena zejména na hanobení moderní české historie, například období před rokem 1990, a na velebení všeho, co má kořeny za oceánem či alespoň na břehu Mrtvého moře.

Určitá část společnosti se bez této «ideje» nedokáže obejít, ba vyžaduje ji ve stále větší dávce. Kdyby tito lidé nedostali svou denní dávku pitomých historických «srovnání», strašení Ruskem a povinné lásky k západu a padesáté generaci obětí holokaustu, zemřeli by. Naštěstí jsou tu média, která plní roli ochotného dealera.

Ne, dnes vydavatele škváru a ty, kteří mu bezmezně důvěřují, nezavíráme do gulagu.
Zavřeli se do něho totiž dobrovolně a sami – a říkají mu Facebook, Twitter, Lidovky nebo Reflex.

Kdo v tomto lágru napíše, že Václav Klaus nebo Miloš Zeman je jako Rudé právo, dostane od dozorce pochvalu a skývu chleba navíc. Přitom mimo mediální lágr ta slova nic neznamenají, jsou míň než prach těch, kteří nebyli dostatečně «uvědomělí», a tak vylétli z kola ven. Pohledem zvenčí jsou taková a podobná srovnání úplná blbost. Stejně tak bych mohl napsat, že věřit Taberymu je jako věřit dozorci v koncentračním táboře.
Ale to je aspoň trochu úderné a k zakončení tohoto článku mě stejně už ani nic lepšího nenapadá.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Tabery

 1. S napsal:

  Misto „lžimédia“ mozna jeste lepe vystihuje dnesni stav „lžidomédia“ (i kdyz tedy za oceanem je to zrejme jeste prilehavejsi nez u nas)…

  A dle taberyho, jedine, co je spojuje, je termin „destabilizace“. A ovsem vskutku demonstranti v 89 „destabilizovali“ (dost dobre na to, aby to pak prevrhli, to vyzadovalo nekolikrat „rozhoupat“…), a tito dnes se zdalo taky, ze chteji „destabilizovat“, ale dnes jim na to se.e pes…
  Tedy termin byl pouzit tehdy i dnes spravne, a jedine, co je spojuje, je ten fakt „destabilizace“ neceho, co melo urcitou miru „stability“ …

  A je snad kazdy, kdo si vsimne reality a popise ji, papalas?

 2. S napsal:

  No a jeste:
  > Věc jménem tabery …
  Ja bych rekl, ze veci. Ze to je mnozne cislo bud od slova „taber“ (nezivotne) jako „hrady“, nebo je „tabera“ – ta muze byt i zivotna, mnozne cislo taky „tabery“ jako „zeny“…
  (Jestli to pak nebude treba nejake feministicke uskupeni?)

 3. r.m. napsal:

  Ptal jsem se tuhle zmíněného ukrajinského chazarského a, kdy si zase pojede do JUESEJ pro instrukce. Odpověděl hrdě, že brzy a rád.
  Pak jsem ho ptal z čeho dostanou vejplaty, když prodělávají a žid Bakala všechno rozkrad. neodpověděl….
  Berou slušný peníze za držení huby o ničení severní Moravy, i v Hospodských novinách. Prej novináři. Houby novináři, prodejné děvky z rodů našich služek a kočích jsou to. Pravičáci s komunistických vepřovicových baráčků nám kážou panský moudra.
  Třeba takovej Péťa Honzejk, vrchní komentátor HN…škoda ho.

VLOŽIT KOMENTÁŘ