Tak jak je to s tím pasivním kouřením?

GentlemenNejlepší změny jsou ty nejviditelnější, řídí se politici svými pudovými předvolebními reflexy, a proto se teď chystají lidem zakazovat kouření ve všech restauracích.

Rozhoří se věčný boj zastánců a odpůrců kouření. Zastánci argumentují Hitlerem, nekuřákem z přesvědčení, který v Říši zahájil tažení proti tabáku. Odpůrci kouření se s nimi o Vůdce dělí; kuřáci jsou prý horší než Hitler, když neberou ohledy na nekuřáky, dýmu-se-štítící podlidi.

Vždy se objeví argument z nejklasičtějších, přednesený kuřáky, jejich nekuřáckými sympatizanty a umírněnými nekuřáky – totiž, že každý má svobodu volby navštívit zakouřený podnik. Na tento argument pak reaguje jiná skupina lidí, kteří svou svobodu chápou jaksi extenzivněji a racionální volbou, kam vkročí, se vůbec nechtějí zabývat – zkrátka si to ti lidé představují tak, že přijdou do kuřáckého podniku, kde všichni kvapem uhasí cigaretu a vyvětrají, jen pro jejich hnědé oči astmatiků.

Je naprosto tristní, že idea cigaret jako tabákové pochoutky, vyjadřující nejosobnější vůli kuřáka, byla za posledních 25 let zcela zašapána do země a kouření bylo zredukováno pouze na jakýsi politicko-ekonomický problém. Nikdo neví, co je pro ekonomiku lepší, jestli kouřit a dožít se (možná!) o pár let méně, nebo nekouřit. A tak je toto trapné přešlapování na místě maskováno řečmi o zdravém životním stylu. Nechutné farizejství.

Do cigaret se taky dnes záměrně přidává, na žádost EU a dalších nadstátních molochů, kdejaké svinstvo (naposledy absurdní samozhášecí papír), jen aby kuřáka odradilo od jeho zlozvyku, kteréžto svinstvo je ovšem jaksi zdravotně vyvážené, aby kuřákovi nepřivodilo předčasnou smrt. Zkrátka ani tak, ani tak. Ideální živná půda pro fanatické odpůrce i zastánce kouření.

Ten banální povyk už unavuje. Tvrdý zákon si přitom žádá, aby byl podložen tvrdými daty, a ne pouze prázdnými žvásty.

Způsobuje snad tzv. pasivní kouření újmu na zdraví nekuřákům? Osobně se domnívám, že tomu tak může být. Postavte dlouholetého kuřáka před filtr do komína spalovny, bude si tam dýchat jako na horách. Militantní nekuřáci zato dostanou rakovinu snad i z pachu potu, nemaje vypěstovanou žádnou imunitu.

Právě o to možná tomuto zákazu jde, o ochranu neduživých nekuřáků před genocidou prokouřených strýců, které nic neskolí. No tak nám to ale, vážení politici, řekněte. Prezentujte národu lékařské výzkumy a zprávy, zkrátka tvrdá data! Dočkáme se jich někdy?

Zatím vidíme jenom natvrdlé reklamy tabákových koncernů, které si berou do huby Národní protidrogovou centrálu. «Z nelegálních cigaret žije organizovaný zločin, kupujte ty originální, jsou zdravé!» sděluje nejapná reklama, za kterou by měli její strůjci čelit trestnímu oznámení a pak ho vykouřit. Je to jako kdyby Národní protiprostituční centrála varovala před pouliční prostitucí a nabádala k návštěvám zavedených bordelů!

Ale co byste chtěli, ve státě, kde s hazardem «bojují» buď opilci nebo slepci, a do útoku proti cigaretám velí politici (hlavně před volbami).


Aktualizováno.
Zákaz kouření neprošel o jeden hlas. Nedivil bych se, kdyby hlasování opakovali. Určitě některý poslanec zmáčkl špatné tlačítko…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ