Tomáš Pecina / Josef Zouhar – Kde končí svoboda slova

Vynikající debata Debatního klubu. Starého pána mi bylo někdy až líto.

Případ Kesudis. Čili starý pán má problém s formou Kesudisova názoru? Kdyby byl Kesudis o trochu méně sprostý, bylo by to v pořádku? Kdo posoudí, co je sprosté a co už ne, kde je ta hranice mezi urážejícím výrokem a legitimním názorem? Co bylo sprosté před 70 (?) lety, kdy byl pan Zouhar v nejlepších letech, nemusí být sprosté dnes, v době plné vulgárních amerických seriálů… nebo snad vadila urážka českých vojáků? Ale vojáci přece nejsou z cukru… Aha, tak tedy pan Zouhar nejspíše brání oficiální politický diskurs České republiky, člena NATO, před zlými jazyky, jejichž hlasy by mohly u nemalé části lidu vzbudit sympatie… Ví zkrátka, co se režimu líbí a co ne, zkrátka politicky mu to myslí…

Případ dvě stě čtyřicet čtyřka. Jen chvilku předtím pan Zouhar vytýká panu Pecinovi, že tento uvažuje v relaci «co by, kdyby» (to když p. Pecina argumentuje «napřed si přišli pro nacisty, nakonec si přijdou pro monarchisty-sionisty – proto jsem pro absolutní svobodu slova»), aby pak vyjevil, že případ 244 znalecky posuzoval právě stylem «co by, kdyby». Závadné triko by si mohli obléct nějací ti skinhíti, kteří by pak mlátili cikáni, a to se přece dnešnímu režimu nelíbí, říkali to v TV Nova… jinými slovy, i ve druhém případě se pan Zouhar projevil jako docela režimní posudkář…

Nesmiřitelnost světů pána Peciny, poháněného svatou vírou, že jako Sudetského Němce, jak se dnes presentuje, by ho za války Němci nijak nepoškodili na právech ani životě, a pana Zouhara, odkojeného komunistickým územ (ususem?) s jeho neméně svatými mantrami «Češi by skončili v Patagonii» a «tichá většina, plnící rozkazy jakéhokoli režimu = odbojáři» pak dále gradovala až k závěrečnému shrnutí p. Peciny.

Viděli jsme skvělý souboj práva bolševického (p. Zouhar), poháněného 50. léty, které by nejraději zavřelo všechny ty nacisti, a práva amerického (p. Pecina), které v duchu NWO vše relativizuje a nejraději by trollovalo staré komunisty a soudilo se s nimi o jejich poslední halíř o to, že největší hrůzou války bylo vyhnání sudetských Němců.

Za páně Pecinovu trpělivost se starým pánem a jeho celkovou obratnost, brilantnost a vemlouvavost, příkře kontrastující se znalcem, jehož zenit začal někdy v roce 1999, ještě jednou děkuji.

Panu Pecinovi mohu vytýkat laciné služebnictví dnešnímu režimu (tak paradoxní k jeho «protirežimním» postojům), když chce přesně v duchu tohoto režimu navracet majetek jakýmsi historicky zneplatněným skupinám, čímž otevírá Pandořinu skříňku bezpráví a chaosu, který by skončil tím, že by se určitá skupina prohlásila za potomky Keltů a všechny církevní i sudetoněmecké majetky by si uzurpovala pro sebe (čemuž bych konečně – jako potomek Keltů – zatleskal). V tomto skvělém rozhovoru mu však nemám co vytknout.

Líbil se mi rovněž tento rozpor: pan Zouhar se tedy nejspíše chce aktivně svými posudky podílet na nezištné obraně stávajícího politického diskursu (neboť jako celoživotní ctitel komunistického práva to ani jinak neumí), avšak za tento svůj aktivismus, jak nám ve videu sám sděluje, nechce nést osobní odpovědnost.

Tedy co s takovými lidmi. Co nejbrzejší odvolání a zlatá medaile «za zásluhy» (wolframu je v Číně dosti) a doživotní renta těch 15 000 Kč, o které se pan Zouhar ve videu přihlásil, by mohla být dobrým řešením…

Pan Pecina by naopak za částku nesrovnatelně vyšší měl spolu s dalšími nemnoha elévy českého práva, vyznávajícími «chladné racio», vytvořit něco jako Centrální Mozek Práva, do kterého by se trestné skutky zadávaly parametricky, a z něhož by vždy vypadl posudek či rovnou rozsudek prostý jakéhokoli politického i historického kontextu (samozřejmě s jedinou výjimkou, to pokud by se týkal vyhnání Sudetských Němců).Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Tomáš Pecina / Josef Zouhar – Kde končí svoboda slova

  1. Anonymní napsal:

    Je to onen Zilvar z chudobince ? Paklize ano, zdravim zde Kleberstein Shmoha

  2. OS napsal:

    Nevím jak Zilvar, ale tento Zouhar je spíše z KSČ-bince. Též zdravím Kleber-Stein Šmoáka, jeho příspěvky jsou vždy zcela nekompromisní a k věci.

  3. Kleba chobot napsal:

    A padaj mu lupy na ramena ,asi neuziva specialni vodicky z juesej ,prvni kapka zdarma . Zdravim OS vypada to na zkratku onasuka.

VLOŽIT KOMENTÁŘ