Třetí vlna přichází. Vláda žene 860 000 důchodců na mráz

 
Malé město na krajské periferii, historicky moravské, polistopadovou zvůlí v Čechách, pondělí, hnistopad (svazácky Movember) 2020.

Přestože (ne)pracovní doba České pošty zde byla upravena tak, aby pracující člověk neměl šanci pevnost dobýt, již před otevírací desátou hodinou je před poštou srocen dav lidí.

Kolem neustále přeplněného parkovišťátka mlsně krouží uniformovaný člen hamáčkovské fízloochlokracie a pokutuje parkující důchodce.

Z autorádia vyje zasloužilý lev: To musím zvládnout sám. Babička přikyvuje a s vojenskou rozhodností opouští vozidlo, aby splnila složenkovou misi.

Jako každý rok za posledních padesát let, i letos jí její dcera z druhého konce republiky poslala před Vánoci své finanční poděkování.

Babička je na fronty zvyklá. Nic jiného vlastně za život nepoznala. Fronta u zvířat na dvorku, fronta na poli, fronta v kravíně, fronta na maso. Frontu na ovoce nikdy nestála, předražené blbosti jí nesměly přes práh.


A tak už zhruba po hodině vidím frontovou bojovnici vítězně vycházet z té válečné vřavy plné měkkých cílů. Spěchám pro vůz, který jsem mezitím úspěšně zaparkoval na druhém konci města, a ukončuji operaci.

Babička říká, že je z těch front na mrtvici, ale vyplacené tisíce viditelně hřejí u srdíčka, dopovaného kardiostimulátorem.

Ne každá babička má takhle svědomitou dceru. Ale každá babička má svého Babiše. Každý Babiš má svého Hamáčka, a každý, kdo má do mikiny díru, má svou Českou poštu. A tak právě tam bude babičkám vládní dávka vyplacena.

Mne a mou frontovou bojovnici tak čeká repete, a celou zemi velmi pravděpodobně třetí vlna. (Jen idiot by vstupoval dvakrát do téže řeky; jistě se v nějaké obci najde pošta bez fronty. Nedělám si však iluze, že mnozí starší občané si raději vystojí frontu u své «domovské» pošty, než aby si vládní dávku vybrali jinde.)

Vlny se poznají podle toho, že je způsobují důchodci. Před rokem v zimě brázdili Alpy; nic z toho nebylo, protože důchodci brázdící Alpy jsou celkem otužilí. Přesto to někteří ustrašenci nazvali první vlnou. Ten nejotužilejší z důchodců, známý běžkař a plavec, na podzim, daroval národu do plískanice jeho věčné volby; hned nato přišla druhá vlna, skutečná. K urně se dostavili důchodci méně ztepilí, mnohým už zůstala. Jiný stařešina teď v zimě daruje smrkající a kašlající národ složenkou, žene statisíce důchodců na poštu a na mráz. Přijde vlna třetí, možná ještě větší.
Koho podzim zachová, toho zima pochová.

Vlna se pozná podle toho, že ji nezpůsobuje rozvolňování, brčka v kýblu s drinkem, ani nezodpovědní občané.

Vlnu svým ovečkám peče vláda.


Aktualizováno 18. 12. 2020
Po dvou týdnech už si toho všimla i mééédia.

Pošta zavírá moc brzo. Nechává lidi stát na zimě, zlobí se v Chrastavě

Úřady kvůli epidemii omezily otevírací dobu, lidé hodiny mrznou ve frontách

(z titulků na coviDnes.cz)
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ