TrvanlivostKde se vzala, tu se vzala; vypadla ze skříně. Snad ji tam někdo nastražil, aby mne otrávil. Právě jsem pojedl plechovku hrachu Bonduelle vyrobenou v červenci 2003, s vyznačenou trvanlivostí do července 2007. Troufám si říci, že kromě nepatrně výraznější sladkokyselé chuti, jíž převzal z podivně vazkého nálevu, zavčasu odčerpaného, hrachu nic nebylo. (Tady vidíte praktickou výhodu ztráty chuti, vyvolanou – nejspíš zrovna k tomu účelu – záměrně vytvořeným globálním virem.) Než skonám na otravu rozpuštěným kovem, o konsumaci 18leté plechovky hrachu napíši báseň. Znáte ty hloupé titulky, že něco (obvykle vůz objevený v garáži) je jako stroj času? Kéž by se takhle dali konservovat i lidé. Ať, kéž! Nechť. To ještě není ta báseň.

O čem verš nepodám, je naopak plechovka Budvaru z 30. dubna 2021, vpravdě čarodějného obsahu. Štiplavě kyselá vůně s máslovým tónem nenechala nikoho na pochybách. Natož mne. Jsem samozřejmě QR kódy potvrzený, certifikačními a lékařskými autoritami uznaný abstinent, jelikož vím, že zapíjet oběd tekutinou s mizivým obsahem alkoholu je dnes fujky-fuj, a také, že by se mne pro konsumaci tohoto jedu, který zabíjí od nejmenších kapek, štítily děti, ženy, žebráci s leprou, banky, obchodníci a hrobníci, ale když s pivem není něco v pořádku, zkrátka to poznám hmatovými vousky. Navzdory uvedené trvanlivosti do ledna 2022 bylo pivo zkažené, chuti zcela odporné, a skončilo, kde si zasloužilo, ve vakcíně pro Indii.

Vše je jednou poprvé. Zažil jsem polozvětralá piva ve fujky-fuj PET lahvích. Zažil jsem zkažené pivo v lahvi, do níž se vzduch dostal naštíplým hrdlem pod víčkem (Regent), od té doby lahve bedlivě prohlížím. U fujky-fuj hliníkových plechovek bude kontrola obsahu trochu náročnější.

Hliníková plechovka je ďábelský vynález. Je praktická a levná. Proto je s námi tak dlouho, a proto bude jistě brzy zakázána jako vše, co bylo praktické a levné. Až se prokáže její souvislost s «civilisačními» chorobami. Vždyť to není nic jiného než fujky-fuj hliník pana Alzheimera s fujky-fuj rakovinotvorným vnitřním potahem…

Pak už se v ní světlý výčepní Budvar nebude moci zkazit.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Obyčejný život, Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ