Tvrdoňové z TOP09 aneb O prázdnotě předvolebních plakátů

Tvrdoňové z TOP09Už je to takový předvolební kolorit. ČSSD přizná – aby ji náhodou nevolilo moc lidí –, že za kampaň vydala vskutku horentní částku. Prostředky všech stran, vynaložené na kampaň, jsou poté rozmazány v celostátních médiích, která tak občany cíleně znechucují tím, že volby jsou především o reklamě a o penězích, opět – aby k volbám náhodou nepřišlo moc lidí.

V ulicích pak člověk vidí několikanásobně více billboardů TOP09 a ANO2011 než ostatních stran, ovšem v článcích, pojednávajících o útratě za předvolební reklamu, se tyto dvě strany krčí vždy až na chvostu milionového žebříčku. Ovšem – slovy zrak neošálíte. Kdo má oči, vidí. Toto heslo lze mimochodem s úspěchem kontra-aplikovat na veškeré slovní exhibice, snažící se vyvýšit skvělý dnešek nad nuzotu dřívějšků.

Billboard TOP09 v Jindřichově Hradci pak ukazuje přímo prvotřídní demenci předvolebních hesel, která se předem vzdávají jakékoli konkrétnosti a odpovědnosti. Billboard nám vpodstatě říká, že zastupitelé za nic neručí a ať se jejich práce bude ubírat jakkoli, občan nemá žádné právo si na ni stěžovat.

«Může být v Hradci levnější teplo?» kladou jasnou otázku hradečtí topáci, aby se jí vzápětí vysmáli čtyřmi prázdnými slovy: «Za odpovědí půjdeme tvrdě.» Tato košer strana se tak již docela přiblížila umění rabínů odpovídat na otázku – další otázkou. Není zřejmě daleko doba, kdy ve městě Vladimíra Špidly uzříme billboard: «Může být v Hradci levnější teplo? – A v Opočně parkování?»

Živě si představuji, jak ono «půjdeme tvrdě» vypadá: nějaký JUDr. z TOP09 – kolik se jich z těch billboardů na nás jenom směje – si otře mléko z brady a tvrdě půjde ulicí do sídla teplárny, aby se zeptal, proč je v Hradci teplo tak drahé. «Protože proto,» odpoví mu šéf a pošle milého doktora práv s brekem domů.

TOP09 má zde skutečně mnoho plakátů, takže voličům hraje do karet vše pro to, aby do uren vhodili hlas právě této straně, jejíž kandidáti pak budou moci výše popsaný akt nejvyšší tvrdosti směle realizovat.

Tvrdoňové z TOP09

Může být v Hradci levnější teplo? A: Ano.; B: Ne.; C: Za odpovědí půjdeme tvrdě.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 1,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů, Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ