U Třebíče přistáli Marťani

U Třebíče na mezi přistáli Marťani. Starej Toman zrovna oral pole. Ptá se jich: Vy jste Marťani? – Ano. A to mají všichni Marťani takový tykadla? Ano. A takový placatý nosy? Ano. A takový blány na nohou? Ano. A všichni mávají izraelskými vlajkami? Ne, to jenom my sionisti.

Didaktický vtip vysvětlující rozdíl mezi Marťany a Marťany-sionisty nás napadl (ale spíše jsme ho kdesi v podobném znění četli) nad psaním jedné paní, která se tázala po planetárním původu sionistů.

«Není pravda, že boj proti sionismu nebo státu Izrael není bojem proti Židům. To je pokrytecká lež. Hysterie propukající v protiizraelské rétorice má velice daleko k normální kritice jakéhokoliv režimu a vlády. A poví mi některý z těch řvounů, kdože jsou ti nenávidění sionisté? Jsou to snad Marťani?» napsala moudrá paní v letech, nikoli však v Letech (kam by se pro svůj původ jen stěží dostala).

Paní V. T. píše tedy jinými slovy, že je navždy nepřístojné mít něco proti sionismu, neboť sionisté jsou v 99 % případů Židé (což je pravda), a tím pádem bychom hned měli něco proti Židům, což se přece nesmí.

Je to jiná varianta podobné bontonové zvyklosti, přes kterou nejede vlak, která říká, že je navždy nepřístojné obdivovat byť jen aspekty Hitlerovy politiky, neboť Hitler chtěl přece «vyvraždit český národ» (což není pravda; v několika rovinách) – a který blázen by obdivoval svého vraha?

Není obtížné demaskovat zvláštní argumentaci, založenou na umělé odbočce – v prvním případě jsou tou odbočkou Židé, ve druhém Hitlerova domnělá pifka na Čechy (která je tedy o to smutnější, že bratrům Slovákům hned vedle líbal Vůdce čižmy) –, kterou bychom měli správně projet po vyznačené trase a během zajížďky argumentaci přijmout. Přes tuto umělou odbočku zkrátka nesmí projet vlak, natož vy se svým myšlením. Objížděk jsou v tomto letním období (je to záměr; lidé – kromě turistů – v létě méně cestují, takto utratí za pohonné hmoty více) všude mračna, dopřejme si proto svěží přímost alespoň ve své mysli a odmítněme tato uměle vykonstruovaná odbočení.

Že jsou sionisté většinou Židé? Nu ano, a co má být? Někomu zkrátka nemusí vonět úzus nadřazenosti jednoho státu, založeného navíc na dost vratkých základech legálních i historických, stejně jako jeho mohutná propaganda – a to i kdyby se nakrásně stýkal jenom s Židy či Židovkami. A že chtěl Hitler vyvraždit Čechy? Lidé toho napovídají… a pak se zastřelí v bunkru. A poslyšte, nenapovídali vám to komunisti? Ti pro změnu nikoho vraždit nechtěli – a jak se jim to v 50. letech dařilo! Strana hned prořídla…

Známe-li ovšem principy tvorby těchto úderných bonmotů, můžeme vytvářet vlastní:

«Není pravda, že boj proti sadistickým vrahům nebo státu Vraždící republika není bojem proti lidem, kteří jedí chleba. To je pokrytecká lež.» Správně. Je nepřístojné mít něco proti sadistickým vrahům, neboť v 99 % případů jedí chleba. Tím pádem bychom pohrdali neškodnými poživači pečiva – slušnými lidmi, jako jsme my sami…

«Není pravda, že obdiv k Janu Husovi není obdivem ke komunistům. To je pokrytecká lež.» Samozřejmě. Je naprosto nemožné obdivovat Jana Husa, neboť – jak dnes všichni víme – nechal se upálit jenom proto, aby se za pár století hodil do krámu komunistům. A taky proto, že byl fanatik. A navíc malý a tlustý (což je vědecky doloženo: ve Vávrově velkofilmu byl průbojný čahoun, čili opak musí být pravdou). A kdo by obdivoval zakrslého prakomunistu?!

Že vám ta argumentace připadá trochu mimozemská? Ale to je dobře, koneckonců muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Jenom zápecničtí náckové se válejí na Zemi…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 3,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ