VLASTENCI: Volme vola, volme klauna. Jen nevolme zas Zemana

Nu, nadpis měl původně být v rozkazovacím plurálu, aby to většinu českých voličů dohnalo k nepříčetnosti, neboť evidentně neexistuje nic horšího, než když jim někdo říká, koho mají či nemají volit.

Což je trochu paradoxní vzhledem k tomu, že stejná voličská masa zastává nihilistické heslo «Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali», a tudíž by od ní člověk očekával, že se nad jakékoli předvolební rádcovství bohorovně povznese.

Ale masa nemůže. Masa musí. Musí buď volit (ty, co zná z TV Nova a z Blesku), nebo nevolit (nikdy a nikoho, za všech okolností). A nikdo jí do toho nemá co kecat.

Rozhodl jsem se však býti milosrdný k nemilosrdným. Takhle mohu nadpisem naštvat pouze české vlastence, kteří  – podobně jako Židé – v ČR podle oficiálních mediálních výstupů vlastně prý ani neexistují. A sám sebe, samozřejmě. Protože já však – jako vlastenec – také neexistuji, vyplývá z toho, že nikoho naštvat nemohu.
Přestože musím.

Tedy k věci. Prezidentské volby se mají tak, že v prvním kole bychom všichni měli – tedy my, kteří neexistujeme –, volit, je-li nám český národ milý, buď Petra Hanniga, nebo Jiřího Hynka. Dobře se to pamatuje, jsou to podobná příjmení.

Dá-li Bůh, náš kandidát získá v prvním kole asi tak dvacet tisíc hlasů. To v případě Petra Hanniga; pan Hynek bude mít vždy o polovinu méně. Nehledejme v tom žádnou konspiraci, takový je zkrátka voličský rozhled kompletního vzorku národa – a z něj vyplývající výsledek. Případně to tak budou mít v ČSÚ nastavené, kdyby se lidi náhodou zbláznili a volili Hynka s Hannigem více, než je zdrávo. Nejspíše však půjde o kombinaci obého; voličská tupost bude pojištěna drobným usměrněním pomocí sčítacího softwaru.

Do druhého kola tedy postoupí Zeman s Drahošem (viz analýza). Teoreticky by snad mohl být vyzývatelem starého Míly někdo jiný, nejspíš Horáček, ale to by se lidé museli doopravdy zbláznit. A že takových v Praze je.

To však na věci nic nemění. Drahoš nebo Horáček, prašť nebo uhoď.

A my uhodíme.

V prvním kole jste, abyste si udělali srandu z ČSÚ a ze všech přechytralých komentátorů, samozřejmě volili Petra Hanniga nikoli v místě svého trvalého bydliště, ale v Praze, tedy v samotné jámě lvové, v Praze 1.

Nyní vám tak nezbývá, než vypravit se s voličským průkazem na Osoblažsko. Vidle, které jste s sebou táhli jako Kristus břímě smrti, odložte zvenčí oprýskané Jednoty. Žádný strach, určitě se obratem ztratí. Před volební komisí si o práh dveří pokorně opucujte zahnojené holínky.

«Dejte mi teho Hapkoša!» křiknete ode dveří. Komise vám vydá dva volební lístky. Ten se Zemanem v ten moment ozáří dírou v podlaze slunce. Nebesky krásná komisařka vám podá ruku.

Do lístku s obhajitelem prezidentského titulu se mocně vysmrkáte a odhodíte jej na podlahu. Omluvně vám vydají další sadu, ale to už budete házet do urny za plentou lístek se jménem Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., dr.h.c.

Při odchodu z volební místnosti nezapomenete zhasnout plivnutím na vypínač.

Volbou Jiřího Drahoše jsi, milý voliči KSČM nebo Národní demokracie, právě vyrazil všechny trumfy z rukou pomatených komentátorů, žvanících po sto patnácté o tom, kterak Češi řekli ne rudohnědé xenofobii, a aktivně jsi přispěl k započetí obrodného procesu republiky.

Usedne-li totiž na Pražském Hradě někdo s osobnostním kreditem hadru pod květináčem, buď nemá sebemenší právo vyjadřovat se k případnému převratu v režii ozbrojených složek ČR, nebo – a to je ta zajímavější vlastnost – bude mít naopak nepředstavitelnou vůli proti takovému puči zakročit, seč mu budou síly NATO stačit.

A zrovna v takovém případě nezbude než připomenout si vůbec nejzajímavější, byť zprofanovanou repliku jednoho starého filmu: «Vražda na tyranu není zločinem.»

Sto let od vzniku samostatného Československa je třeba si znovu říci:
Pro tu naši republiku vytrváme až do konce.

Nezvolením vyždímaného Miloše Zemana vyždímejme z prezidentské volby maximum – prosím, nepochybujme o tom, že ona to unese.

Poznejme však, kde jsou ony hranice zastupitelské demokracie a zda jsou skutečně nastaveny tak, že «volby nemohou nic změnit», proč jsou tak nastaveny, a proč by nám to mělo, či nemělo vadit. A zařiďme se v tento jubilejní centenární rok konečně podle toho.

Hezké prožití vánočních svátků a šťastnou ruku při lednové volbě.

Volit největší zlo nebylo nikdy rozumnější!

— — —Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ