Volby bez eurohujerů

Jen si to představte…
Po silnicích je najednou možno i jet, neboť je nikdo co půl roku nefrézuje. Všechny kamiony odjely do Británie. Provoz již není sabotován ani žádnými koordinovanými eurobuzeračními monstrakcemi. Města nejsou paralyzována čekáním na dotace. Staví se jaderné elektrárny. Potřebných léků dovážíme kolik chceme, ne kolik Brusel nechce. A těch volných bytů…

Volby bez eurohujerů
Voličů v seznamu: 1 013 890
Volební účast: 89,17 %


Technické okénko (pro 0,001% čtenářů, kteří to docení)

Nabízí se zde paralela s klasickým (GSM) mobilním telefonem. Ten také přijímá signál šesti nebo sedmi nejhlasitějších buněk (antén), podle toho, které mají v dané oblasti nejlepší signál. Přitom má na výběr z více než 540 kanálů (ač tolik naráz jich na žádném místě slyšet není; nanejvýš tak stovka).

Běžný volič tedy funguje zhruba jako mobilní telefon. Má v přehledu šest sedm stran, o nichž mu média tvrdí, že jsou nejsilnější, a z nich si vybere tu svou jedinou (v GSM terminologii domovská buňka nebo též «best server»).

Některé telefony lze ovšem uzamknout na určitém kanálu; povolit příjem pouze jediné konkrétní antény. V takovém případě má pak příslušný kanál rázem téměř stoprocentní zisk (je-li jeho signál «ve vzduchu» přítomen), a 540 ostatních utře nos, neboť má svorně zisk 0, nic. Mají, pěkně po okamurovsku, «ban». Taková trochu totalita, ale také dobrá zábava, neboť takto lze postupně «proskenovat» celé pásmo. Na horách (či pod nimi) tak člověk může zachytit vysílače vzdálené i stovky kilometrů.

Na obzvláště podivuhodných telefonech funguje ten zámek i na obráceném principu: lze zakázat libovolný počet kanálů z oněch 540. V našem případě tedy kanály č. 4, 5, 12, 13, 17, 18, 20. A možná i některé další, dokud to na předních sedmi místech nebude vypadat jako na přiloženém volebním grafu.

O takových věcech však nemá průměrný volič ani ponětí, a nejen proto na předních místech jeho volebního grafu nenajdeme ANS, Volný blok, ani nic podobného.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice KKK (Kresby a KariKatury) se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ