Volební analogie

Letošní krajské volby se nesly v tíživé atmosféře zmaru a naprosté beznaděje. Babička (*1929) mi zoufalým hlasem sdělila – sama od sebe, takoví už staří lidé jsou – že volební lístky spálila v kamnech. Do poslední chvíle k volbám trpělivě chodila, letos nešla. Ovšem to jsou dojmy. Co říkají fakta?

Zaujala mne jedna věc: několik zajímavých, avšak velmi rozdílných stran obdrželo svorně kolem 4000 hlasů. Ani o stovku více. Utrhli se sčítači v ČSÚ ze řetězu a počty hlasů pro tyto strany vydělili možná pěti, možná deseti? Ale třeba se u každé z těchto stran ztratila «jen» stovka či tisíc hlasů, když byl výsledek zfalšován iniciativními jedinci pouze na místní úrovni, protože «kdo by ty malé strany počítal».

Totalita mediálního klystýru zvítězila nad občanem a jeho svobodnou vůlí. Nač ovlivňovat výsledky voleb, když lze před volbami naprogramovat mozky davu, který si bláhově myslí, že tím ústřižkem nejlevnějšího toaletního papíru, potištěným čísly a jmény, může něco změnit.

Účast byla také vynikající. 34,6 %. Kdyby volby byly referendum, byly by neplatné, neboť nebyla splněna ani 35% účast. Proč vlastně pro referendum existuje tato hranice, a pro volby – což je takové důležitější referendum – nikoli?

Ale někomu, zdá se, nynější tristní stav, který můžeme bez okolků nazvat sabotáží demokratického procesu, vyhovuje. Leckomu vyhovuje. A bude se za něj bít až do posledního dechu.

Je dobře, že to víme. Zařídíme se podle toho.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

4 komentáře u Volební analogie

 1. Anonymní napsal:

  Já zkoušel studovat volební lístky. Zkoušel. Volit nemělo cenu. V čele všech významných kandidátek stáli Jewrejci, jak říkají Rusové. Takže co bych tam dělal, že ano. Se mnou i beze mě stejný výsledek.

 2. Ondřej Sidor napsal:

  Ano, neúčastnění se voleb už považuji za zcela legitimní a logický postoj. Nač se účastnit toho šílenství („Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky“ – evrei Albert Ajnštajn), když výsledek je v podstatě lhostejný.

  Demokracii už může obrodit snad jedině vhodně zacílený občanský odboj. Dříve stohy, dnes… tiskárny a mediální domy?

 3. catwalk-245 napsal:

  Opravdu si myslíte, že by mediální dům byl adekvátní náhradou za takový stoh na okraji vesnice? V tiskárně jsou taktéž stohy papíru v úhledných krabicích napresované na sobě.. bez kyslíku není čmoudu. Navíc nebývalá obliba barevného papíru .. kamna a barevné letáky – to nejde k sobě.
  Přidal bych víc kyslíku( řekl Promeétheus nad dýmajícím uhlíkem).
  Question: Co znamená velké bílé písmeno Z v červeném okolí? A obrácené Z? Nemohu to nikde v zakázané symbolice nalézt (ozubený kolečko ze strojařiny už vím, dnes už jedině kladky).

 4. r.m. napsal:

  Moje lístky leží pořád na ledničce v sekci D: papíry dozrávající k vyhození, podle zralosti se tam ze sekcí A,B a C posouvají různá lejstra s razítky i bez.
  V době konání voleb jsem se vypořádával s následky neoliberálně pokrokářských reforem našeho zdavotnického systému pana žida Hegera. Na servisní opravy se u MUDr.omechaniků specialistů čeká tak dlouho, že i drobná porucha dokáže vyzrát do kvalitativně nového stádia. Chápu, že to slouží vyššímu cíli opotřebit populaci, aby dostatečně pochcípala před dosažením zvýšené hranice odchodu do důchodu, proto neprotestuji.
  jednoduše: měl jsem tak oteklou hubu, že jsem nevěděl která bije, natož abych vybral nějakého přijatelnějšího šaška;
  Naši židi to u nás v komunále neřídí úplně špatně, s modrým ptákem i alternativou bylo hůř

VLOŽIT KOMENTÁŘ