Vtip

Během příměří mezi Německem a vedením židovské diaspory se chystá vyjednávání. Jsou však nějaké prostoje a čeká se na všechny zástupce Třetí Říše, a tak Adolf Hitler že poví protistraně vtip:

«Karel IV. jede do Frankfurtu, ale nedobře odhadl počasí a příliš se oblékl do toho vedra. Sundá si tedy v Norimberku kabát a pokračuje bez něj. Když se ale vrátí, tak zjistí, že mu jej někdo ukradl. Rozjede se pátrání a během chvíle je jasné, že to byli Židé, a tak se …»

Newyorský rabín Stephen Samuel Wise začne vykřikovat: «Takhle se to nemohlo stát. V té době v Německu žádný Žid ještě široko daleko nebyl!»

Vůdce na to: «Dobrá, já myslím, že tímhle můžeme zahájit naše rozhovory.»

Původní vtip z časopisu Der Stürmer (ročník 11, 1934, číslo 23, str. 8 vlevo dole) v ČR dnes samozřejmě koluje v politicky korektní, aktualizované podobě:

Během příměří mezi Hamásem a Izraelem se chystá vyjednávání. Jsou však nějaké prostoje a čeká se na všechny zástupce Izraele, a tak Netanjahu že poví protistraně vtip:

«Mojžíš jde pro přikázání, ale nějak to neodhadl a příliš se oblékl do toho vedra. Sundá si tedy kabát a pokračuje bez něj. Když se ale vrátí, tak zjistí, že mu jej někdo ukradl. Rozjede se pátrání, kdo to mohl být a během dvou dní je jasné, že ho ukradli Palestinci a tak se …»

Vyprávění přeruší Chálid Mašál a vykřikuje: «Takhle se to nemohlo stát. V té době tady žádný Palestinec ještě široko daleko nebyl!»

A Netanjahu na to: «OK, já myslím, že tímhle můžeme zahájit naše rozhovory“.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ