Vydavatel Hitlera = popírač? Kauza Kamas-Beer poprvé

– AKTUÁLNĚ 6. 8. 2013 –
Čtěte také novější článek: Kauza Kamas-Beer podruhé: Titulky vrací úder!

Brak.

A je to tu zase. Po dvanácti letech jsme se opět všichni sešli nad Hitlerovou knihou, že si počteme, ale smrad nám čtenářský dýchánek překazil. Jako obvykle. Abyste rozuměli, ne smrad z desetimilionů mrtvol z války rozpoutané i s Hitlerovým přispěním, ten už dávno vyvanul. Český smrad kolem té zlověstné knihy, který se kolem publikace Adofla Hitlera rozhostí s železnou pravidelností, jako bíložlutý kouř z kdovíčeho ve vesnici na podzim.

Před dvanácti lety vydal Michal Zítko knihu Mein Kampf. To neměl dělat. Soudy hned začaly vymýšlet, jak vydavateli v demokracii nevydatelného zatopit. Jeden vymyslil hanobení rasy, národa a přesvědčení a vyměřil 22 měsíců s odkladem na tři léta, druhý si ještě přisadil a trumfoval propagací hnutí potlačujících lidská práva a hanobením židovského národa, což mělo znamenat dokonce tříletý trest s pětiletým podmíněným odkladem.

Po pětiletém soudním martyriu byl Zítko v roce 2005 osvobozen. Zůstala pachuť z toho soudního vykazování činnosti.

„Například státní zástupkyně prohlásila, že nejhorší je prostřední část. Přitom má kniha jen dvě části,“ prohlásil Zítko.

Loni vydali Pavel Kamas a Lukáš Beer z nakladatelství Guidemedia knihu Hitlerových projevů. Opět něco, co mnozí lidé znají, a mnozí to nechtějí znát a zavírají před tím oči; docela banální záležitost, řeklo by se. Ještě než si ti první stihli knihu zakoupit a ti druzí dostat příležitost k vraštění víček a ostentativnímu nečtení, ale pomlouvání a žalování (srovnej:  Dva tisíce slov), vpadla do této velekauzy policie a podezírá.

Podezírá „dvě osoby z přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy“. Ano, přátelé. Vydáte knihu, a už se na vás valí všechna ta „-ání“ jako ranní stolice. Vadí, že není přítomen odborný komentář. Kdyby byl přítomen, kibicové by si zase našli něco jiného, třeba že vydavatel lepil žvýkačky na školní lavici. Ještě že je tu ta ožehavá možnost, že si knihu můžou zakoupit neonacisti. To člověk může říct vždycky.

Jako člověka, který tak „rád“ hltá propagandu o tom, že jedině kontroverzní téma vám dnes zaručí zisk, že pokud jde o byznys, je dovoleno vše, a že o událostech II. světové války můžete napsat už naprosto cokoli, i sebevětší blábol, mne rozpitvávání „kauzy“ vydání Hitlerových projevů fasinuje. Najednou to nejde. Kontroverzní téma nesmí na trh.  Od vydavatelství Guidemedia se odvracejí knihkupci, v předtuše policejního pogromu nebo aspoň šťáry. „Nedáme jim vydělat a budeme mít pokoj. Že nás to nenapadlo hned.“ drbou si hlavy. Mnozí možná i zpytují svědomí.

Přitom jde o prostou knihu Hitlerových projevů. Opravdu si zaslouží takové halo? Při interpelacích v poslanecké sněmovně se to hemží podobně expresivními projevy, mnohé navíc nedávají smysl. Kolikrát tam někdo označí jiného za Hitlera. Vlastně už se tam všichni tak označili navzájem, za ta léta demokracie. A nikoho takové projevy, mnohdy lživé a nesmyslné, nevzrušují.

Vydávají se naprosté stupidity, jejichž obálka evokuje nacistické knihy. Policie nekoná, nechrání občana před brakem. Vydá se hniha holých Hitlerových projevů s portrétem Vůdce na přebalu, a všichni se můžou zbláznit.

Hitlerova slova zanikla v hůzách světové války, vlastně je ta apokalypsa úplně přebila. Vítězové je vymazali a nahradili vlastními. Tak jsme se ve škole dozvěděli, že Hitler byl blázen, šílenec, blázen, šílenec, blázen a šílenec. A idiot. To všechno z nějaké knihy na přednášce o holokaustu. Taky jsme se dozvěděli, že chtěl vyhladit Slovany.

V knížce Hitlerových projevů si ale bude Vůdce jistě notovat s Jozefem Tisem, Vojtechem Tukou a dalšími představiteli Slovenského štátu, tedy slovanského státu. Podobně jako na Metapedii. Čím to? Ne, ptát se je zakázáno. Vede to obvykle k tichému, hloubavému přemýšlení o tom, kde se nachází pravda.

Naopak je nutné křičet o sto šest a co nejhlasitěji automatické texty o hanobení a popírání. Někdo se jen dozví, že vyšla Hitlerova kniha, a už chytne tu správnou křeč a jde mu to z úst samo, ani nemusí myslet. Řvát, přehlušit ty Hitlerovy citace. U soudů s vydavateli se snad neřve, ale ta trapnost z nich pak křičí ještě kolik let. Lidi za chvíli přestanou věřit na holokaust, když se o něm bude řvát jen u soudu a nikde jinde o něm přes ten ryk neuslyšíte.

Že válka je svinstvo – a hlavně ta druhá –, věděl i voják Wehrmachtu. Dodnes jsme se pak o ní dozvěděli i další překroucené polopravdy a mnohdy i již vyvrácené mýty; jak by taky ne, popis těch hekatomb si už asi navždy zaslouží bombastický styl.
Proces s vydavateli knihy Hitlerových projevů ukazuje, že hysterie nepolevuje ani po bezmála 70 letech. Taková to byla strašná válka.

Brak.

Věčný Žid, věční kokoti. Co je větší brak?Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 4,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ