Vykuchejte liberecké děti a snězte jejich srdce!

Martina Rosenbergová‘Vykucháme ti děti,’ zněla prý těžko pravděpodobná invektiva na adresu liberecké primátorky Martiny Rosenbergové (nejen proto, že starostka má podle wikipedie dvě dcery, které vzhledem k jejímu věku těžko budou v dětském věku).

Toto a další lání přilétlo poté, co jakési sdružení s názvem asi tisíckrát drsnějším, než je jeho funkce – sice Dekomunizace – pověsilo na radnici v Liberci plakát proti Putinovi. Obvyklý Vladimir Vladimirovič s hitlerovským knírkem, svastikou, a aby se neřeklo, tak i s rudou hvězdou a se srpem s kladivem (komunistický symbol musel být zdvojen, neboť i Putinovým odpůrcům je zřejmě jasné, že vůdce země, která porazila Hitlera, si nezaslouží být spojován s nacismem stejnou měrou jako s komunismem). Nic co by stálo za zmínku, nebýt toho, že ten plakát je obrovský a visí na magistrátní budově. Čímž ovšem dává najevo, že vedení města má na současné dění na Ukrajině určitý názor – což se samozřejmě nemusí líbit některým (ne-li většině) obyvatelům města pod Ještědem.

K ukrajinsko-americké krizi se zkrátka musí vyjádřit naprosto každý, a to těmi nejvelkohubějšími slovy a plakáty. Jako by nestačilo, že Západ už nazval Putina nacistou, a že i na samotné Ukrajině se – v napjaté atmosféře, vyvolané zvenčí – tak všichni ponazývali navzájem. Ne. Ještě musí viset monstrplakát v Liberci. Samozřejmě ani to pořád nestačí, a tak hned vzápětí následují ony nelichotivé anonymy, které jsou rovněž naprosto v pořádku, protože pouze pokračují v nastoupené linii této ‘ukrajinské’ vřavy, v níž si každý přihřívá svou polívčičku.

Klidně by mohly posílat primátorku do plynu (proč ne, když Putin může na fotomontáži obdržet řád s hákovým křížem), nebo by mohly hlásat, že jejím dcerám bude – místo vágního a nekonkrétního vykuchání – vyříznuto srdce. Nikdo nepochybuje, že k pravé demokratické švandě toto vše patří.

Čím větší povyk a přehnaná vyjádření na všechny strany, tím se dnes máme cítit svobodnější. Vyřezávání a požírání srdcí mají dokonce ve zvyku spojenci Západu v arabských zemích, takže je to snad OK i pro právníky. Co víc, nikdo snad nepochybuje, že by si kdokoliv troufl vyřezávat orgány libereckým dětem. V Reichenbergu, tom ospalém (pokud zrovna světem nehýbou události, které se ho vůbec netýkají) městě naší demokratické říše (das Reich).
Nakonec – domníváme se, že na to dokonce nějaký strašlivý antidemokratický nacista nebo komunista s knírkem pod nosem napsal paragraf, takže kuchání lidí je v ČR docela zakázané…

Martina Rosenbergová

Primátor. Klikněte pro zvětšeníSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ