Xman? Spíš Židman…

XmanTaké tolik obdivujete hrdinné Židy a Židovky, kteří to dávali sežrat náckům a stali se uznávanými cirkusáky nebo odbornicemi na sex? My ano, a proto jsme se rozhodli uspořádat nástěnku obzvláště tvrďáckých, či naopak dojemných příběhů těchto hrdinů, které už delší dobu konstantně vycházejí na Xman.idnes.cz a Ona.idnes.cz.

 • Joe Greenstein byl silák, který původně vůbec neměl přežít
  Jistým způsobem byl „omylem“ i Joseph „Joe“ Greenstein, jehož příběh vás nechá s ústy dokořán a očima obdivně rozšířenýma tím spíš, budete-li ho znát celý, od počátku v roce 1893, kdy se narodil extrémně chudé dělnické židovské rodině v polské vesnici Suvalk.
  Více Židů zde
 • Úplně jiný Göring: antinacista a zachránce Židů
  „Jsem bratr jednoho z nejvyšších mužů třetí říše, byl jsem antinacista a zachraňoval jsem lidi včetně mnoha Židů přímo z koncentráku.“
  Více Židů zde
 • Irving Milchberg: kluk, který pašoval zbraně do Varšavského ghetta
  Narodil se jako Ignac Milchberg v roce 1927 v rodině obchodníka a jeho život byl jako procházka rozkvetlým sadem. Rodiče bydleli v Krochmalné ulici, která byla světem pro sebe. Bydlely v ní stovky židovských rodin, každý se znal s každým, životy všech členů komunity se mísily do jednoho společného, dveře i okna bytů bývala otevřená, vzduchem vonívaly židovské rohlíčky rugelach a zněly úryvky z Tóry, večery byly prostoupeny vášnivými debatami o sionismu a socialismu.
  Více Židů zde
 • Nevařím a učit se to nehodlám, říká herečka Berenika Kohoutová
  Její babička Anna Žídková vydala svou první knihu v šestasedmdesáti letech. Od té doby už jich napsala sedm. Ještě zajímavější je, odkud vlastně pochází. Je totiž nalezenec a do tří let let žila v dětském domově. „Ten byl v Budapešti. Přitom se ale babička prý měla narodit na Ukrajině. Je záhada, jak se do Maďarska dostala,“ vypráví Berenika Kohoutová.
  „Kdo je její matka, měl vědět jeden z tamějších doktorů a babičce to měl říct, až vyroste. Ale to se nepovedlo. Navíc ten domov je už zrušený, tak je těžké cokoliv vypátrat. Ona má spoustu teorií – že její maminka zemřela při porodu, že má zfalšovaný rodný list. Nakonec si před lety nechala prozkoumat DNA a zjistila, že je Židovka z nějaké staré izraelské rodiny. Ale to jsme tušily, protože ona se vždycky chovala jako typická Židovka.“
  Více Židů zde
 • Odstřelovačka Ruth Westheimerová se stala věhlasnou odbornicí na sex
  Ruth Westheimerová se narodila 4. července 1928 jako Karola Ruth Siegelová v německém Weisenfeldu do rodiny židovského obchodníka. Byla vychovávána jako ortodoxní Židovka, její dětství ale ještě víc ovlivnil narůstající antisemitismus v hitlerovském Německu.
  Více Židů zde

Je toho přitom daleko více; některé ‘příběhy’ se nám na webu už nedařilo dohledat, jiné vycházejí zase třeba jen v tištěné podobě v Ona Dnes. Je-li čtenáři předkládán nějaký hrdina, v 99 % případů je zmíněno jeho židovství, ať už slizce obšírně, nebo nenápadně mezi řádky.
Židnes – stojí za to číst.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(4 hlasů, průměr: 3,25)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ