Za Opencard stíhají Svobodu – a Bém se směje (jak mu novináři nahrávají na smeč)

Za Opencard stíhají Svobodu – a Bém se směje. Tak zní titulek nejdůvěryhodnějšího českého deníku, který je zároveň nejprodávanějším a má i nejvíce samolepek zvířátek pro děti.

Bém se směje, jak mu novináři zase přihrávají. V dalším vydání bude na 99 % jeho reakce, kde se bude obhajovat. Možná se postaví i za primátora Svobodu, ale to nejspíš ne; koneckonců na Everest lezl taky sám. Shovívavá apologetika primátora a obecně trouchnivějící politiky v hlavním městě tak asi zase připadne komentátoru Komárkovi.

Přemýšlím nad schizofrenií policie. Mám správný dojem, že policistou dnes v případě flagrantního a neoddiskutovatelného porušení zákona vysoce postavených osob mnohdy cloumá zloba a je rozhodnut učinit spravedlnosti za dost, jenže pak se nad ním ozve: „Radši to nech plavat“?

A jindy zase, v případě běžného občana, policista nad jeho vinou přemýšlí a váhá, aby si nakonec porušení zákona vycucal z prstu, nevinného občana poslal za katr a inkasoval prémie za ‘vyřešený případ’?

Nevím, jestli je v naší zemi korupce už úplně všude a zakázky jsou trojnásobně předražené, aby se dostalo na každého, kdo se o to předražení zasloužil. Ale jsem ochoten tomu věřit, že máme až příliš drahé tramvaje pro Prahu, drahou Opencard, drahé padáky, letadla Casa. Mnoho z toho je navíc nefunkční nebo alespoň polofunkční, mám-li věřit médiím, která o těch případech referují.

Dvojí metr oproti tomu nikdy nebyl tak dostupný – a funguje stoprocentně spolehlivě.

Bém, vyhlašující v TV, že je digitálním analfabetem, a proto tedy nemůže mít s kartou Opencard nic společného, byť za jeho vlády byla tato vymyšlena a schválena, budiž příkladem.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

VLOŽIT KOMENTÁŘ