Zajímavé hroby v Polné na Jihlavsku

Egypťani v PolnéHrob Anežky Hrůzové nemůžete minout. Vejdete bočním vchodem z ulice U Hřbitova, jdete pořád rovně, pozdravíte procházejícího zřízence s hráběmi, který vás pozdraví první a v jeho spikleneckém pohledu se zračí, že přečetl všechny knihy Adama B. Bartoše, a když se na konci chodníku nervózně otočíte, abyste si pro sebe řekli, že tu Anežku možná hned tak nenajdete, máte ji přímo před nosem. Hrob nebohé modrooké holky, pod číslem 1044, lákajícím ke grafickému zvýraznění posledního dvojčíslí, se nachází přibližně zde: mapa. (nefunguje-li odkaz, zadejte na mapě souřadnice: 49.4904 15.7212)

Zajímavé je ovšem i jiné místo věčného odpočinku na jiném polenském hřbitově – hrobka ředitele banky Josefa Vítka a jeho rodiny. Podivný zednářsko-egyptský reliéf si uzurpoval část zdi kostela sv. Kateřiny. Nejlepší jsou ovšem hesla vytesaná na víku hrobky: mantra «Nemá-li někdo úsměv na tváři – vrať mu svůj» bezelstně šíří fašismus sluníčkového pozitivismu – až za hrob. Ovšem na soklu pod tímto klenotem se nachází pravá perla, na kterou jsme všichni čekali, až se na něčím hrobě konečně objeví: «Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. HAVEL»

Nemá-li tedy někdo úsměv na tváři, nechť se dostaví na toto magické místo (mapa; nefunguje-li odkaz, zadejte na mapě souřadnice: 49.4842 15.7130) a nalezne zde okamžitou úlevu od naléhavé potřeby, která ho tíží a trápí – ať už od jakékoli.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

7 komentářů u Zajímavé hroby v Polné na Jihlavsku

 1. Shaalom Tydlitach napsal:

  ten relief ilustruje kraaasne. ale to sem davat nemuseli, to uz muze nekoho trknout.
  kdyz smaznou zminku i odkaz, primluvim se u nas v obci, abychom prispeli par stribrnych sekelu na vasi neziskovou osvetovou cinnost. veru zasluznou. skvele zapada do naseho planu zidofikace.

 2. Tyrolačka napsal:

  Jé, Ondřeji, ty jsi z Polné. Super.

 3. Ondřej Sidor napsal:

  Plus minus padesát kilometrů…

 4. kleberstein schlomo napsal:

  musime to tady zacit monitorovat hemzi se
  to tady potiraci. Copak nas slavny skoro minister a ochrance mensin havloid Kocabsten spi ci bdi???

 5. Morpheus napsal:

  pozor na Damu v carvenem

 6. Morpheus napsal:

  pozor na Damu v cervenem

 7. petr kott napsal:

  pozor na damu v cervenem,je to chlap

VLOŽIT KOMENTÁŘ