Zákaz žárovek je k ničemu. Ale aspoň ukázal, k čemu nám jsou Roithová, Cabrnoch a Ouzký. Inu, taky k ničemu.

Europoslankyně Zuzana Roithová sdělila Barboře Tachecí v rozhovoru Mf Dnes, že za hloupým zákazem klasických žárovek stojí mimo jiné pánové Milan Cabrnoch s Miroslavem Ouzkým; zjištění mělo být o to tristnější, že dotyční hrají v europarlamentu roli tzv. pravicových členů, kteří nejsou nakloněni regulacím.

Přísahala na svůj liščí obličej, že to tak bylo. Za několik dní nám ovšem v Názorech čtenářů v Mf Dnes pan Cabrnoch sdělil, že pro zákaz žárovek nehlasoval, respektive, že to není prokazatelné. A že pro zákaz prokazatelně hlasovala naopak sama Roithová. Další den se s toutéž interpretací přihlásil o slovo i pan Ouzký. Poté konečně reagovala Roithová, která celou šarádu rozpoutala, aby nám sdělila, že pro zákaz žárovek nehlasovala.

Hm. Ovšem styl, jakým nám všichni zúčastnění ve sporu o žárovku předkládají svou realitu, je skutečně k pousmání. Mlžení, okecávání, odvolávání se na různá hlasování, rozmazávání prosté pravdy. Inu, mají dobrou školu. Unijní eurobyrokrati jsou schopni sepsat Codex Gigas o zakřivení banánu. Nejen, že jsou schopni; mám dojem, že jsou povinni ho sepsat. Povedená europoslanecká trojice se nám spravedlivě rozohňuje v prázdných frázích eurounijního newspeaku, kdo může za zákaz žárovek, až nám uniká podstata. Můžou za něj všichni tři. Ale to by nebylo to nejhorší.

Naše české loutky (eufemisticky zvaní jako europoslanci), tato stafáž si v europarlamentu odsedí svůj part, zatímco se kolem ní míhají nesmyslná nařízení a omezení, která jsou vzápětí schválena. Neboť stafáž na schvalování nemá nejmenší vliv. Systém je tak nastaven.

Nejhorší je na tom, že stafáž nám neříká pravdu. Pravda zní: nechal jsem se zvolit do europarlamentu, milí Češi, abych vám třeba zakázal eurozákonem prdět; hlavně že za to beru svůj krásný europoslanecký plat, a že si pak můžu v celostátním deníku ulevit, že zrovna já mám svědomí čisté, na rozdíl od Roithové / Cabrnocha / Ouzkého (doplňte jméno libovolného europoslance).Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 3,00)

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

VLOŽIT KOMENTÁŘ