Zbourali Hotel Praha zednáři? Šmejc, Kellner a Pavilon masonů

31. května 2014

Možná se usmíváte, když slyšíte řeči o zednokracii a různých tajných spolcích a bratrstvech. I my jsme se usmívali, když Petr Kellner zboural věhlasný Hotel Praha, chtěje na rumišti postavit školu. Další směšná skleněná králíkárna, namísto velkolepé brutalistické budovy s podobou ladně zakřiveného trajektu. Pousmání bylo trochu hořké, ale protože je nám jasné, že takový už je holt osud kvalitní architektury, mávli jsme nad tím rukou.

V těsném sousedství zbořeného hotelu stojí vila – na adrese Na Viničních horách 1164/3.
Stojí tam, soudě podle své architektury, asi od třicátých let, dokonce – podle filmovamista.cz – se objevila i v Majoru Zemanovi (díl Hon na lišku) z r. 1974. «Továrník Čadek přichází domů, znepokojen politickou situací a hrozbou kolektivizace», praví popis filmového záběru.

Prohlédne-li si člověk okolí vily na Google Maps, je mu hned jasné, že tam bydlí nějaké velké zvíře, neboť velká zvířata naprosto postrádají smysl pro nenápadnost zabezpečení. Na člověka civí hejno kamer a všemožných blikátek, a to jde jenom o uzounký vjezd a branku na zahrádku.

Zadá-li potom adresu vily do Googlu, vypadne mu hned na druhém místě odkaz na stránku, na níž se dozví, že v zahradě vily se nachází Pavilon zednářů.

Na ostatních místech vyplynou odkazy, které uvádějí, že vila je dnes majetkem Jiřího Šmejce, bývalého akcionáře Kellnerovy PPF. Chce mu být Kellner nablízku, třeba si postavit vilku hned vedle, na místě zbouraného Hotelu Praha? Co ten zednářský pavilon?

Dnes je každému jasné, že je-li člověk bohatý a vlivný, automaticky patří do nějaké zednářské lóže a neopomíná zmiňovat Rotary Club s jeho příspěvky na charitu a dalšími záslužnými projekty. Zednářské členství je běžným vedlejším produktem elitářského způsobu života; je jaksi samozřejmé. Jako některým ženám chodí poukázky na slevy do různých obchodů, za velkopodnikatelem za státní dotace zase chodí zednáři a chtějí ho mezi sebe. A pokud ne, je s boháčem něco špatně a měl by se vážně zamyslet.

Na Praze 1 je mnoho vysokých škol v těsném sousedství židovských kulturních památek a institucí; přihlásíte se v hodině se správnou odpovědí, a už vás okřikuje rabín odvedle, co tu hajlujete. Vypadá to jako schválnost; rozhodně je to zajímavý fenomén. Takový truc a okatý záměr, jako bude Kellnerova elitní škola postavená v blízkosti Pavilonu zednářů, to ale možná není.

Tento článek nemá pointu, ale to nemají veskrze žádné články o zednářích. Kdo je řadový zednář – takový pěšák, ale přesto už ve vašem okolí buduje ze státních dotací svoje sídla, rybníky a rozhledny –, můžete zjistit tak, že za jeho jméno připíšete ve vyhledávači rotary2240.org.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ