Zeman? Adieu, volby

Kdo má větší podporu, než Miloš Zeman? A kdo má větší podprdu, než Halina Pawlowská?

Slovy klasika: Bylo to pěkné – a bylo toho dost. Miloš Zeman se v uplynulé čtyřletce mohutně pozukláněl novodobým Übermenschům v Izraeli, Osvětimi i Washingtonu, v Moskvě zas tradičně exhumoval staré rusko-české křivdy. Co má taky prezident euroatlantického satelitu dělat jiného, že.

Snad ze soucitu mu dovolili stanout na půdě Vatikánu i USA. Mocní (špatně) odtušili, že kdyby nikam nejel, řekli by si občané Čechíje: To je nějakej divnej prezident, asi nemá rád Boha a světový mír. Tak mu to dovolili, a on musel vyjet a přednésti zásadní projevy. Vič ruks lajk a babl bam. Občanům Čechíje to bylo srdečně jedno. Tedy až na čtenáře Blesku.

Ti, co Blesk nečtou a zároveň tuší, že existuje český prezident a že by se o něj a jeho skutky mohli zajímat, dávno zjistili, že Miloš Zeman má jedinou funkci: balancovat svými planými řečmi na zvláštní ose, která má na jedné straně zájmy světových vůdců a na protilehlé zájmy občanů ČR.

Proto má většinu času hlavinku ukloněnou na jednu stranu, k europeismu, mainstreamovému sionismu a americkému neokolonialismu. V určitých bezpečných chvílích, kdy o nic nejde, mu však něco břinkne v mozku, nějaký výzkum veřejného mínění, a tehdy na okamžik vychýlí lebku na opačnou stranu: Uprchlíky ne ne ne, Evropská unie tfuj tfuj tfuj, Židovský strýček nic moc.

Myslící člověk si zákonitě musí položit otázku: Potřebujeme vůbec prezidenta? Vždyť něco, co si každý může plně virtualizovat ve své hlavě, tento primitivní program o pár řádcích, jehož výstupy jsou pevně dané a navíc zcela předvídatelné, nepotřebuje mít svou sotva živoucí ikonu na Pražském Hradě.

Mocní dospěli dávno ke stejnému závěru. A začali se ho bát. Špatně se ovládá stát, jehož občané vědí, že jeho hlava je k ničemu. Proto narychlo ušili přímou volbu prezidenta a po «strhující» mediální choreografii strčili českým občanům před nos Miloše Zemana, prvního prezidenta vyvoleného, ó hleďme, vším lidem!

Jednou jsme jim na tuto trapnou hru přistoupili. Ze soucitu. Podruhé už nepřistoupíme.

Pokud se Miloš Zeman dostane do druhého kola prezidentské volby, nebudeme se ho nejspíš vůbec účastnit, neboť jeho oponent bude s pravděpodobností 89 % tentokrát už úplný šašek.

Jsme přející lidé. Těm, co po ní tolik touží, dopřejeme jejich myšlenkovou ikonu, mentálního i fyzického kladeče věnců, tento (Ovčáčkův trefný) fíkus – ať už má na štítku napsáno Zeman nebo třeba Horáček. Ať jim na Hradě zdárně vegetuje.

Budeme ho pravidelně zalévat nezájmem a ignorancí; řidčeji slzami smíchu z toho, jak se té tragické figurce bortí Hrad a celá republika pod nohama. To nám stačí.

Vždyť českému prezidentovi stačí – v 89 % případů – ještě míň.

Aktualizováno.
Neúčastnit se druhého kola prezidentských voleb je jistě zajímavá možnost.
Máme však už i lepší řešení.

— — —Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ