Zemřel Miroslav Ondříček, kameraman protiválečných Vlasů

Miroslav OndříčekVe věku 80 let zemřel dnes, během trucmarše US Army českými zeměmi, kameraman Formanových Vlasů Miroslav Ondříček.

Politický názor dotyčného je, myslím, docela irelevantní (vzhledem k jeho tvorbě lze předpokládat, že nebyl zrovna uctívačem metálů, ale kdoví, třeba by americkou armádu v ČR nakonec rád vítal – u lidí z Hollywoodu jeden nikdy neví); smrt tvůrce protiválečného filmu přesto považuji – ve chvíli návštěvy republiky «bratrskou» armádou – za krutě symbolickou…Miloš Forman mimochodem zfilmoval tento hippie LSD muzikál v poslední možné chvíli. 12 let po jeho uvedení na Broadwayi – po vietnamském traumatu, v předvečer amerických rejdů v Afghánistánu a na prahu dalších závodů ve zbrojení proti SSSR – už v USA na máničkovské pacifisty nebyl skoro nikdo zvědavý…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(8 hlasů, průměr: 3,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

4 komentáře u Zemřel Miroslav Ondříček, kameraman protiválečných Vlasů

 1. J. Pomichálek napsal:

  Spojit muzikál „Hair“ s výrazem „…tento všivý hippie LSD muzikál“ snad může jen ten nejzarytější rudý bolševik. Autore, je mi z Vás na zvracení.

 2. Kleberstein Schmol napsal:

  Tak tak a taky pajdal s holi delal stiny a delal buhvico s tim nasim Formanem co tak viniknul v hulyvudu kde nasi jsou tak oblibeni a taky kdo nejni teplej tak se za nej vydava coz je spravny alebrz kazdy ma moznost byti pervertem nikdo nikomu nebrani f tom je ta demokracia a us vicepresident juesej to zacal a naznacil po nem i Obama jez prej nejni ale rika se to o Hilarii a o te co pestuje ted v Bilejm domu mrkef.

 3. Jirka napsal:

  Máte v tom trochu bordel. Píšete, že film vznikl v předvečer amerických rejdů v Afghánistánu. Chtěl bych vás upozornit na fakt, že film vznikl v roce 1979, tedy v roce, kdy do Afghánistánu přišel Sovětský svaz. USA tam vnikla až v roce 2001.

 4. Kleberstein Schmol napsal:

  JUESEJ nikam nevnikala byla tam pozvana aby pomohla budovat demogracii pane.Na to sou dukazy a ani Vondricek to nezmeni .Tedka dys je tam klid a poradek vsichni vy ze juesej mjely pravdu . To samy je v V arice nebudu specifikovat nebot je to vsude a tak to ma bejt jen Isrel je v pohode neb tam vladne pritel nejvetsi a juesej muze klidne spat alebrz pritel nejvetsi bdi. To pro pro predpysatele aby si opravil sve chabe znalosti

VLOŽIT KOMENTÁŘ