Zemřela Iveta Bartošová. Nepodrželi ji

Železniční dvojkolí ukončilo 29. 4. 2014 dopoledne život Ivety Bartošové, české pop a disco zpěvačky. Lehla si na koleje. Za její smrt nemohou média. Poté, co Iveta Bartošová přežila mediální pěklo před rokem a dvěma měsíci, které vygradovalo, když se zkrátka sebrala a s některým(i) ze svých milenců prchla na skok do Itálie (na tom by nebylo nic divného, navíc tato italská odysea vyvolala sympatie mnohých žen podobného ročníku narození, pro které je Itálie vzpomínkou na první dovolenou u moře), načež bulvární média tento krásný výlet rozpitvala skutečně do hloubky, zdálo se, že přežije už všechno. Neustálé spojování sebe sama s alkoholem, hašteření svých milenců, všechno. Bohužel, nestalo se tak. Přejel ji vlak.

Není bez zajímavosti, že na kolejích vyhasl v autě i život Petra Sepéšiho, s nímž Iveta společně zahájila pěveckou kariéru. Devatenáctiletou Ivetu smrt pětadvacetiletého partnera hluboce zasáhla. Poté se dala na sólovou dráhu.
Od těch dob se datuje příběh naivní Ivety Bartošové podmaňované průběžně skladatelským dědkem Štaidlem, jakýmsi maniakem Třískou s rohypnolem, nějakým Rychtářem taky odněkud z Itálie a taky jakýmsi Martuccim nebo Macurou. Ne každému se dařilo si Ivetu přivlastnit; zdálo se, že Rychtář to s ní pořád nemůže nějak zrychtovat, zoufalost Martucciho a Macury se pak možná dělila napůl se zpěvaččinou zoufalostí, neboť se domnívat, že její vztahy s těmito dvěma mladšími muži pro ni mohly být jakýmsi návratem do mládí, než ve třiceti porodila o dvacet let staršímu muži.

V 36 letech vydává Iveta, aby udržela krok s dobou, ryze diskotékové album, krizi čtyřicítky tím ale neoddálí a v roce 2006 na rok odchází ze scény. Od roku 2007 její kariéra sestupuje, hudební úspěchy sporadicky prosakují skrze záplavu nevybíravých zpráv z bulváru. Iveta a psychiatrie, Iveta a alkohol; hranice mezi objektivním stavem zpěvaččina života a tím, kde ji chce bulvár mít, je nejasná. Naivní zpěvačka je bezbrannou loutkou v rukou médií; svému ubohému bulvárnímu obrazu připíjí na žal. Mediální obraz zpěvačky-pijanky tím nabývá skutečných rozměrů. Sem tam se bulvár slituje a vytasí s titulkem „Ivetě to sluší jako zamlada“ s aktuálními fotkami, které mu diva ráda poskytla. Do poslední chvíle Iveta neodmítá ani videozáznamy své depresemi a alkoholem vláčené osoby. Na tom posledním vidíme pohublou ztěžka vyslovující ženu; prý po operaci zubů. Vážná nemoc? Nebo nad zpěvačkou jenom zvítězil začarovaný kruh pití a depresí?

«Piju – smějí se mi, že piju; nepiju – smějí se mi, že mám deprese z toho, že nepiju. Ať piju nebo nepiju, padesátka na krku. Na úspěchy mládí už sotva navážu. Jsem skutečně za zenitem? Půjdu se projít podél trati a třeba se to vyjasní…»

Možná tak mohla zpěvačka v posledních dnech svého života uvažovat, ale spíš ne. Každopádně – její nejbližší neudělali mnoho pro to, aby neukončila svůj osobní život ihned poté, co skončil její kariérní.
Sebevražda se vás samozřejmě neptá, jestli chcete ukončit život o pár měsíců nebo roků déle. Neexistuje nic směšnějšího, než odložená sebevražda. Zpěvačka zřejmě nebyla přesvědčena o existenci alternativy k lákavé sebevraždě. Třeba že to zkusí v jiném žánru, s jiným účesem – a uspěje (v rámci možností). Nebyli ji o tom schopni přesvědčit ani její blízcí, jí ke škodě.

Osud Ivety Bartošové podle všeho kopíruje osud českého státu – skvělá revoluce zpěvačku zastihla ve skvělém věku 23 let, poté zlatá devadesátá, začátek nultých let pojistilo ještě sem tam nějaké zpívání na Nově, ale cca pro roce 2006 už začíná úpadek. Pak už jenom propojení ekonomické krize s krizí osobnostní (typické u citlivých – nebo závislých – lidí), a konec.
Pár videí:Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Ostatní se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ