ZF

Na počátku bylo slovo (kniha Věry Tydlitátové a kol.)Zahnradfabrik Friedrichshafen? Zuzana Fischerová?

Kdepak, to jenom Zbyněk Tarant, Věra Tydlitátová a kolektiv vydali novou knihu Na počátku bylo slovo: Verbální projevy antisemitismu v moderním českém diskurzu

ZF je v ní zkratkou pro «známou firmu» – a toto označení je adresováno Petru Kalinovskému.

Tomáš Pecina je zase «paragrafový aktivista», a tak dále.

Ale po pořádku.

Kniha se mi líbila, protože má nahnědlou obálku a skromných pět kapitol.

Na počátku byl výrok: Proslulý antisemitský výpad komunistického ministra Václava Kopeckého z 16. března 1947 v kontextu dobové atmosféry a jeho dozvuk pitvá na 24 stránkách politickou nekorektnost zmíněného potentáta (v obličeji se mimochodem velmi podobá novináři MF Dnes Josefu Kopeckému – náhoda?), který «nebyl antisemita, ale…», když Židům někdy vyčetl zištnost nebo na ně ukázal prstem.

Připomíná to hysterii okolo Ferdinanda Peroutky; jediný zajímavý fakt je, že tento Kopecký byl ministrem kultury. Dokáže si to dnes někdo vůbec představit, aby ministrem kultury nebyl velebitel Romů či Židů?

Řekni mi, co vydáváš…? Soudobá antisemitská knižní produkce v České republice rekapituluje vyčichlé «kauzy» vydavatelů. Tj. Bakalář, Zítko, Kamas a spol. Nuda na šílených 85 stránkách.

Naštěstí je zde i pěkný medailonek A. B. Bartoše, díky kterému se tak o jeho osobě a dílu dozví i leckterý protinárodně (či výhradně proizraelsky) orientovaný živel. Který může i prozřít, neboť popisovaný Bartošův «obrat» je v mnohém inspirující…

Obřezaná republika aneb sedlák Jíra u panského stolu je recenze Jiřího Holého na knihu Adama Bartoše, zmíněnou již v názvu kapitoly. Lehkých 13 stránek.

V Nenávidím Židy a bude to téma mé kvalifikační práce: Jak české vysoké školy přispěly k šíření antisemitismu se na 31 stránkách vleče ožehavá fejsbuková «kauza» dlouholeté postavy vlastenecké scény Petra Kalinovského.

O co, ve zkratce, šlo: Panu Kalinovskému se povedlo, nejspíš bezelstně a nezáměrně, «vytrollovat» UJAK, když svou věru neobřezanou magisterskou práci pojal napůl jako kritiku Židů a úspěšně ji obhájil, načež ji zveřejnil na svém webu.

Paní Tydlitátová si posléze všimla provokativního titulu Mgr. před páně Kalinovského jménem, záměrně jeho dílo vyhledala, a nevěřila vlastním očím.

Napsala poté nějakému ctihodnému profesoru na UJAK, načež ten ji odepsal – asi v duchu hesla, že nejlepší obrana je útok –, že Kalinovského výtvor je zcela v pořádku a ať si hledí svého.

Výsledkem jejího spravedlivého rozhořčení je toto sáhodlouhé žalování z pera Tomáše Jelínka.

Poslední kapitolou je Hledání svatého původu Romů – fenomén romoizraelismu na sociálních sítích. Ani jsem ji nečetl, protože nějaký romoizraelismus mne vůbec nezajímá, tím méně na sociálních sítích.

Ale dokážu si z názvu odvodit, co je asi jejím obsahem. Religiozita některých slovenských cikánů, kteří na Fejsbuku vyhlašují, že cikáni mají židovské kořeny, a že jsou vlastně jediní opravdoví Židé. (Romové to nejspíš odkoukali od sekty černochů v USA, která také prohlašuje že patří k jakémusi ztracenému, prapůvodnímu kmenu Židů.)

Což pak vede až k jejich nenávisti k ostatním Židům, kteří nechtějí s cikány mít nic společného. A to asi trápí autora této sáhodlouhé 48 stránkové kapitoly, kterým je Věra Tydlitátová.

Jak vidno, jde o velmi eklektický, nesourodý elaborát. První čtyři kapitoly jsou možná jen přepisem nějakých rozverných přednášek konaných Židovskou obcí, vyšší hodnotu má pouze poslední originální kapitola Věry Tydlitátové, kterou jsem nečetl.

Úryvek, který by celou publikaci vystihl, jsem nalezl na stránce 201: «Za pozornost rovněž stojí mechanismy, jimiž se radikální filosemitismus transformuje do antijudaismu.»
Áno. Jasně.

Protože v knize jsou obviňováni vydavatelé, že «třaskavé» publikace, které veřejnost zajímají, šíří za peníze a vůbec pro dobro svého mrzkého byznysu, toto dílo za 150 Kč, vyšlé skromným nákladem 150 ks, uvolňuji zdarma ke stažení (ve formátu naskenovaných snímků).

STÁHNOUT knihu


Hodnocení: 60 %

Klady knihy
+ V nesprávných rukou jde vlastně o návod, jak být dobrým antisemitou
+ Nezaujatého čtenáře mezi řádky naučí, jak nepsat hystericky
+ Dělá reklamu všemu vlasteneckému

Minusy
- Málo zmínek o Völkischer Beobachter

Aktualizováno.
Mohutný doslov k této publikaci připojil Mgr. Petr «ZF» Kalinovský na svém Antidemokratovi.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ