Židovská nástěnka

Zlé jazyky o nás tvrdí, že jsme antisemité, některé z nich to dokonce píší anti-Semité (koneckonců proč ne, to velké písmeno má v sobě cosi ze skvělé německé gramatiky). Tedy proti-židovští.

My samozřejmě dobře víme, že ve skutečnosti jim vadí to, že jsme pro-nežidovští. Nic jiného těm jazykům ostatně ani vadit nemůže, protože pro to, abychom byli proti-židovští, bychom se museli setsakra snažit.

Rozhodně víc, než jsme se snažili, když jsme se na gymnáziu asi v tercii omlouvali jedné sekunďačce poté, co jsme jí řekli, že «vypadá jako Židovka», což se jí přirozeně dotklo, neboť jinak bychom jí to, zákeřní, neříkali.

Zatáhla před námi své tmavé kučeravé kadeře a plakala. Samozřejmě jsme jí řekli, že jsme to tak nemysleli, což bylo docela bezpečné, neboť jsme ani neočekávali otázku, jak jsme to tedy vlastně mysleli. A bylo zase všechno jako předtím. Na nižším gymnáziu se člověk nemusí dvakrát vynasnažit, není-li docela hloupý.

Dávno jsme odčinili minulé hříchy. Nikdy jsme už o nikom netvrdili, že má židovské kořeny; vždycky jsme se snažili, aby nám to dotyčná osoba vyjevila sama, neboť to byla často větší legrace, hlavně když někdy ani nemusela nic říkat.

Dnes tu vedeme odkaz na blog té kučeravé kdysi sekunďačky. Dokonce i na Židovské listy. Přesvědčte se sami, je to všechno v menu vpravo, jako na židovských stránkách. Vrtáme se tu v kdejaké židovině. Tak jak bychom dnes mohli být proti-židovští?

Někdo moudrý, určitě to byl Žid, kdysi prohlásil, že aby triumfovalo zlo, stačí, aby byli lidé zticha. Od těch dob lidé pro jistotu křičí navzájem jeden na druhého, že nejsou antisemité. To zase moc moudré není.

Ne, tady nebudeme na nikoho křičet. Raději tu zveřejníme povedenou židovskou nástěnku, neboť jedině tak už asi můžeme definitivně stvrdit, jak nesmírně si Židů vážíme. Pro jistotu potvrzujeme, že během její tvorby – vlastně šlo skoro jenom o klasický tydlitátovský printscreen – jsme rozhodně nemlčeli, ba nahlas jsme se smáli.

Což ve Vás svorný hlas hrdých pro-židovských diskutérů na českém serveru – pouhých 2700 km od ožehavé hranice Gaza/Izrael –, čelících palestinským výtržnostem slovy železnějšími Železné kopule, neprobouzí vřelou radost a nadšení, doprovázené nenuceným úsměvem?
Potom asi máte trpělivost svatější než izraelci…

Židovští diskutníci

A jak se jmenuje Váš kůň?Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ