Židovská obec varuje: počty nežidů nominovaných na Nobelovu cenu rapidně vzrostly

9. června 2014

Federace židovských obcí bije na poplach. Za rok 2013 eviduje FŽO o celou polovinu méně osob židovského původu, navržených na Nobelovu cenu, než tomu bylo v roce 2012.

Hlavní brzdič antisemitismu, Ferodo Fal, vidí věc jasně: «Je evidentní, že antisemitismus je opět na vzestupu. Štvanice na židovské občany, nezřídka dosazené na pozice, jež mohou těžko vykonávat, jsou-li neustále pod palbou putinovského selského rozumu a nechráněni implicitní shovívavostí, přesáhla hranice ČR. V nezdravé atmosféře «Zbraslavského léta» (kontrarevoluce řízená z Kremlu, pozn. red.) dosud houfně rezignovali odborníci na extremismus. Nyní už vzdávají i odborníci na zisk Nobelových cen. Je to skandální!»

Lev Tydlitát, spodní rabín, volí mírnější slova. «Máme indicie, že za to mohou Pecina s Bartošem, ale než je popravíme, rádi bychom měli v rukou posudek, který by humanitární oběšení schválil. Nebo aspoň dopis, dejme tomu, devětadevadesáti Pragováků. I 88 by stačilo. Jenže kdo nám to sepíše, když kdysi spolehliví znalci extremismu ztratili chuť – a leckdy i oprávnění – o něm psát? Uvázli jsme na mrtvém bodě, podáme trestní oznámení.»

Vypravili jsme se tedy do Sudet za právníkem Tomášem Pecinou. «Je to thypická lež a nenávist lidí, kteří o paragraphech nemají nejmenší potuchy. Vyplývá mi z toho snad jedině to, že dotyční pánové, varující před anthisemitissmem, latentně touží po blond dominách, které by je nutily citovat passáže z knihy Hitlerových projevů. Nebo že aspoň sledují pornographii s nacistickou thematikou – neboť jak se u nás v Sudetech říká, odříkaného největší krajíc. Podal jsem samozřejmě trestní oznámení kvůli hanobení nacistických symbolů, neboť tyto si zcela jistě nezaslouží, aby je sledovaly rozšířené zornice Židů.»

Navštívili jsme i Kreml, kde jsme zastihli publicistu a politika Adama Bartoše při předávání zvacího dopisu non plus ultra. «Když Židé tvrdí, že za něco mohu já a někdo další, obyčejně za to mohou oni a nikdo jiný. Naštěstí pro ně jsem již pozval do ČR 200 000 vojáků – etnických Slovanů –, kteří by měli, poté, co přijedou do naší vlasti, pozvat stejný počet českých Židů do Izraele. Kdo výzvu odmítne, bude moci být kdykoli trýzněn lidovkami – a teď nemyslím ten strašný židovský plátek, ale krásné české písně. Věřím, že plán vyjde, a konečně budeme pod Řípem zase sami, s mlékem a strdím, krásnými ženami, moudrými starci a mnoha zdravými dětmi. Jak může souviset úbytek Židů nominovaných na Nobelovu cenu s antisemitismem, to mi opravdu není jasné, to je konstrukce, která se musela vylíhnout v pravdoláskařských hlavách; absolutně s ní nesouhlasím.»

Self Hejtink, komentátor komentářů, působící v Izraeli, sám židovského původu, přitom celý případ nahlíží docela střízlivě: «Podle mě je možné, že Židé se zkrátka přestali tlačit na nejviditelnější místa. Také jim možná došlo – přeci jenom, jsou to občas docela chytří lidé – že v dnešní obtížné době nemá smyslu ověnčovat se jakousi pochybnou cenou, kterou dnes získá kdekdo, skutečně kdejaký ušatý černoch. Ba že smysl má naopak mnoho jiných, podstatnějších činností. Navíc zrovna Nobelovu cenu získalo tolik Židů, že by mne neurazilo, kdyby ji v budoucnu nedostal už žádný.»

Jak se počty židovských nominantů Nobelovy ceny budou vyvíjet a co na to pražská kavárna, nebudeme nadále sledovat.

A jak to bylo doopravdy? Takhle.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ