Židovský šéfporadce premiéra: ‘Největší moderní genocidy spáchali křesťané.’

Také vás baví, jak jsou ty figurky v politice předvídatelné? Člověk si je může už docela imaginárně vytvořit.

Nejprve podoba. Je to snadné. Takzvaný český politik rozhodně musí mít tmavé oči a na nich pro jistotu brýle. Přirozeně s těmi největšími černými kostěnými obroučkami, 80. léta totiž neskončila (ale hlavně neříkejte, že ‘samet nebyl’, nebo to o domluveném předání moci – může to být časem trestné jako cokoliv jiného). To aby zanikl fakt, jak jsou ta očka malá a mžouravě zákeřná, nos obrovský a hlava křivá, s narvanými tvářemi.

Pouze v případě, že si vymyslíte nějakého inteligenta, takového toho napohled angažovaného, hlavně ve všech komisích a výborech, mohou být brýle méně prominentní. V tom případě mu ale na hlavu aspoň nasaďte ležérní rádiovku, na krk nějakou šálu. Kabát ať je jako kaftan. Takhle se to teď nosí.

Nesmí být pochyb o tom, že je to světoběžník a chce nám ukázat minimálně výšku newyorských mrakodrapů, stejně jako unifikované evropské rádobyvzájemnosti. A naopak hloubku české malosti a vepřoknedlozelnictví.
Ksichtit a pitvořit se při tom ukazování musí jako Chaplin, ale spíše ještě více. To aby jeho slova měla v rozhovoru s Bárou Tachecí váhu pro pražské čtenáře. Praha je krásné židovské město.

A pak názory. To je ještě snadnější. Vezmete něco rozumného, a otočíte to o sto osmdesát stupňů. Váš imaginární politik to bude obhajovat těmi nejzarytějšími a nejpodloženějšími argumenty. Co neposlouží Čechům, to je dobré. Proto ať je toho co nejvíc.

V mezičase si střihne obvyklé přirovnávací etudy – cokoli přirovná k nacistům, komunistům a holokaustu (ideální je, když všechny tři entity nacpe do jediného článku v Mf Dnes). Se samozřejmostí sobě vlastní se rozpovídá o svém neutuchajícím vlastenectví, po čemž jedním dechem zdůrazní utrpení své rodiny v koncentračních táborech (ten, jehož předci nezmírali v koncentrácích, nemůže být dnes vlastencem). Zakončí to automatickou řečí o svých obavách ze sílící xenofobie, nebo rovnou z jakéhosi -ismu (toho jediného, který musí být vyhuben, na rozdíl od všech ostatních).

To vše, aniž ho o to někdo žádá. A klidně až do aleluja; čím více takových řečí, tím lépe pro naše děti (ano, na billboardech se váš imaginární politik musí zaklínat především a hlavně dětmi, to mu poradí každá neimaginární izraelská PR agentura).
Patří to totiž, od listopadu 1989, v české politice k dobrému bontonu, ohlížet se do daleké útrpné minulosti. Jen tak může váš imaginární politik vybudovat neútrpnou dalekou budoucnost; lepší příští.

No, a než ji vybuduje, ještě zbývá čas na naprosto oslizlá a předvídatelná klišé, která bychom od této imaginární karikatury rozhodně čekali.
Váš imaginární politik si tak může brát do úst křesťany a muslimy. Ty první samozřejmě daleko více a s naprosto svobodnou nestoudností, ty druhé jenom tak, jak mu to umožňuje jeho multikulturní doktrína.

Nakonec takovému politikovi můžete dát jméno. Příjmení by mělo ideálně končit na tvrdé -berg, -stein, nebo naopak na přeměkké a přemnožené -ík, -ek; nejlépe však na -íček nebo -áček. Česká politika má ráda kontrasty (které ve skutečnosti žádnými kontrasty nejsou, to se jen někdo po válce přejmenoval).

Ale třeba takové ‘Vladimír Špidla’, to je taky hezké jméno. A máte ho, váš imaginární politik byl zrozen. Za jakou stranu bude kandidovat? Ale vždyť to je úplně jedno. Nějakou partaj mu vyberete a dopřejete jí reklamní prostor v tisku, televizi i na internetu. Zaplatíte si i volební prognózy, aby donekonečna prezentovaly vaše vysněná procenta, která tou propagandou nakonec získáte. To je celý zázrak demokracie.

Tak.
A budete-li mít štěstí a budete-li si to mocí mermo přát, když bude padat hvězda (pěti-, nebo šesticípá, každopádně však žlutá), třeba se váš imaginár zhmotní v nějaké chodbě bruselského europarlamentu…

Že se zhmotnil hned vedle českého premiéra (který se navíc zhmotnil jen chvilku předtím)? To jste si to museli ale setsakramentsky přát.

Špidla a křesťané

Imaginární výrok imaginárního politika-šéfporadceSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ