Žijeme v řízené ekonomice

Čím se vlastně liší plánované hospodářství od dnešní takzvané tržní ekonomiky, v níž vše kromě rohlíků musíte objednat předem, aby vám to dej Bůh přišlo po lakotném poslíčkovi, a navíc je psychicky únosné shánět to pouze v určitém časovém období, označeném cynicky jako «sleva» (snad z břemene konzumní společnosti)?

Ekonomika je dnes řízena několikanásobně více než dřív, a to těmi nejhloupějšími tvory a subjekty (kam se hrabe plánovací komise). Samotní spotřebitelé, kteří si koupí to, na čem je cedulka SLEVA, ji řídí poslepu svojí bezbřehou tupostí, velkoobchody drzými maržemi, výrobci šizením nákladů, keťasové hromadným exportem nejžádanějšího zboží do cizích krajů, choroby fyzické z dostupnosti jedovatých atrap i ty psychické z bídy a nedostatku skutečně potřebného a kvalitního (např. léků) zahozením spotřebitelovy bídné peněženky a často – bohudík – i života.

Žijeme v řízené ekonomice; v ekonomice řízené všemi prostředky proti spotřebitelově racionální vůli.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

6 komentářů u Žijeme v řízené ekonomice

 1. ctu rad napsal:

  Lzid vi co cini ,proste vse je bohati a chudi . Ja chapu a podporuji ze idiot nemuze mit stejne jako ten ktery ma vzdelani a neco pro spolecnost produkuje a je chytry . Ale to co se zavedlo je primo rizena destrukce spolecnosti mafii. Staci se rozhlednout a vidi clovek co kdo vlastni a kolik si plati oni guru jak se nazyvaji . Jsou to zlocinci ,prave pred nekolika dny jsem se dival na „Giganty “ Jako plus na priklad vyzdvihovali ze znamy pervert Diller z movie industry si po „zakoupeni studii v Hollywoodu pridelil 25 % z rocniho profitu . Jeho plat v jinem pripade cinil rocne 1 bilion 100 milionu $ tj 1100 milionu ROCNE( pro ty kdo nevedi ze bilion v usa je jiny nezli v evrope.)Neni vyjika ze maji apartmenty v NY za 100-150 milionu nekolik domu po statech , jeden heblstein ma 18, ano osmnact jachet s nazvy dle Bondo filmu. Skret co nakradl v Rusku za Jelcina ma jachtu za 1500 milionu mimo Chelsea clubu a pulky Monaca. Pouze nekolik z techto super bohacu je nezidu jinak absolutne vse je jejich rukach Filmova industrie noviny, propaganda, armada a veskere mezinarodni vztahy vse ve vztahu Velky Israel . Proto ty valky nekonecne proto stat za statem je napadan ci modifikovan jako se premenila Evropa na utvar vedny hrstkou zlocincu. Jen se rozhlednete doma kde to videt je v malem ,po saskarne 1989 si to rozdelila hrstka stejnych mafianu a ostatni zase jen cumi a hadaji se po hospodach kdo to z tech lotru mysli s nimi dobre . Viz putykar z Vidne pozdeji cesky kancler a malem president a vubec, a tak dal Cili clanek je jen maly naznak te cele hruzy ktera se stala od Reagovy economie kdy bohati zbohatli a chudi zchudli

 2. konrád slepička napsal:

  Občas se mi někdo ze známých zmíní, že mu distributor nechal ze známosti určité zboží za nákladovou cenu. Nákladová cena je obvykle výrazně nižší než obvyklá maloobchodní cena, třeba i čtvrtinová.
  Není nad to z obvyklé maloobchodní ceny deset procent slevit, aby měl zákazník dobrý pocit.

 3. klebersteiyn napsal:

  slepicka kde oni kdakaj ,vedej vubec o cem kdakaj ?

 4. Vořezaná tykvice napsal:

  konrád slepička – dobre ty! chlapec byt bystry jako zid !!
  Eli, Eli, do ceho’s to dusi vrazil !?!

 5. Yisrael Beitenu napsal:

  Tykvice jsou to oni co si podpalili barak? Nebo se pletu?

 6. Vořezaná tykvice napsal:

  to nasrael belzebu : ale sou to ja, ale pssst!, delame, ze to byli zli osklivi nackove. meli tam ten svastik primaznout, ja jim rikal, ze se tim nic nezkazi!

VLOŽIT KOMENTÁŘ