Život jako omrzelá hračka

SmrtČím více možností a pseudomožností člověku tzv. moderní doba dává, tím více se v ní člověk ztrácí. Doslova.

Nancy Verhelstová z Belgie v roce 2009 podstoupila změnu pohlaví, dala si uřezat prsa a po třech letech i přidělat penis. Obřezaná hruď však nesplnila očekávání a potěmkinovský penis jevil prý zase známky nepřijetí tělem.

Mužská podoba Nancy Verhelstové pojala podezření, že jest zrůdou, načež se doplazila k «lékaři», aby její proměnu završil – dobrovolnou eutanázií. Vyhověl jí. Za čtyři roky od změny pohlaví nebyla Nancy Verhelstová mezi živými.

Zůstal po ní dopis na rozloučenou, odhalující kořeny celé této tristní anabáze – byla prý matkou nechtěné dítě, jediná dívka mezi samými chlapci, navíc ošklivá. Hodlala začít nový krásný život v novém krásném těle, leč nebylo jí přáno. Jí samotnou. (ZDROJ.)

Ze všeho nejvíce mi ten příběh připomenul nechutný thriller Moucha (1986). Šílený vědec se při jednom ze svých experimentů nedopatřením zkříží s mouchou, načež mu nastanou perné časy nezvratné přeměny v otřesného hmyzo-člověka (Kafka hadr). Ve stavu pokročilého rozkladu organismu se pak ještě cyničtějším omylem zkříží se samotným křížicím zařízením. V absolutní kreatuře ovšem stále přebývají fragmenty vědcova úsudku – nakonec gestem požádá svoji kdysi vyvolenou, aby brokovnicí zkrátila jeho utrpení.

Každopádně – zdá se, že lidé svůj život pomalu začínají chápat jako spotřební zboží. «Přejete si tělo doplnit umělou hmotou, nebo z něj naopak něco odřezat? Mám vám to zabalit? Ještě něco? Děkuji, přijďte zas. Ale copak, že vás tu opět vidím? Prsa neladí s tělem, chiptuning vaginy taky k ničemu, výkon se snížil? Že to chcete zabalit definitivně? No tak mi to tady podepište!»

Eutanázie dětí na obzoru. «Zrušit těm harantům jakékoli období hájení, od početí až do dovršení svéprávnosti nebudou mít nic jisté – jenom smrt!» Do lékařství metastázovaly byznys se smrtí, maskovaný za rádoby soucit, a naprostá rezignace na pokrok v léčbě. Vítejte v «moderní» době, která dovede předbíhat leda svoji vlastní smrt.

Kam nás zavede další schod?Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ