Zjed a zluha Karel Janeček

«Máme málo času», hlásá nejasný inzerát v novinách, jehož obsahem je pouze tato věta na celé prázdné stránce, a který odkazuje na stránku *VLNY EVOLUCE* – vlnyevoluce. cz. Případně «Špatný pocit pramení ze špatného chování. A naopak.»

Přemítám, které společnosti mají ve zvyku používání takových zmatených inzerátů, aby poté vyšlo najevo, že tyto inzeráty propagují docela banální službu nebo výrobek (které kdyby byly propagovány tradičním způsobem, každý by si nad takovou reklamou leda odplivl). A vychází mi Škodovka, bankovní instituce, nebo nějaká nevládní organizace, třeba pro pomoc kurdským uprchlíkům.

Poslední bod je nakonec trefa do černého. Inzeráty si zaplatil démonický zrzavec Karel Janeček, který má peníze a nebojí se je použít, aby změnil společnost k lepšímu.

Naneštěstí peníze zkreslují pohled na realitu; člověka, který jich má nadbytečné množství, často napadají bizarní nápady, jak zlepšit svět. Nebo ho chce zlepšit jenom proto, že s pomocí těch peněz MŮŽE. Nebo snad proto, že nějaké chvályhodné mesiášství mu má ospravedlnit ty obnosy peněz, nabyté pochybnými – samozřejmě však legálními; jak jinak – cestami na burze.

Nevím, který z těchto tří případů je Karel Janeček. Co však vím, je, že mám málo času. Málo času zabývat se nejasně formulovanými inzeráty, ve kterých Karel Janeček, proslulý svými skutečnost-rozmělňujícími novotvary jako «zjed», «zlojed», nebo «zluha», tak vyniká, a které jistě vedou na podobně zmatené a nejasné stránky. (Proto jsem se ostatně na stránku vlnyevoluce .cz nepodíval, ale vyhledal jsem si zmínky o ní v Googlu.)
Ano; neschopnost nazývat věci pravými jmény, to je jedna z příčin, která uvrhla svět i náš stát do problémů. «Zjed» a «zluha» Karel Janeček je příčinou, nikoli řešením problému.

————————————————–

Související odkazy:

  • https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/zneuzil-havlista-janecek-idealistu-landu/Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ