Zneklidňující video o uprchlících na dětském kanálu ČT

Richard WagnerČeská televize odvysílala v dětské relaci «Planeta Yó» podivný klip věnovaný současné imigrační krizi. Klip může být určen pro děti ve věku cca 6 až 10 let. Dva úžasní lidičkové na planetě JÓ budou přijímat imigranty z Planety NE. Jak to pochopí naivní děti? Asi budou trochu zmatené, ale ze scénky si jistě odnesou vazbu na to, co slyší ve zprávách nebo od rodičů o uprchlících, a to takovou, že správné je být na straně hodné pomáhající Evropské unie.

Ovšem co ta démonická hudba (Wagnerova Jízda Valkýr), která (kromě ohrožení, jemuž jsou vystaveni obyvatelé planety NE) může znamenat také příchod ozbrojených nájezdníků? Co ten negativistický název planety (planeta NE)? Co ta divná hláška, že pokud by uprchlíky nepřijali, nebyli by lepší než ta svoloč z planety NE (tedy než uprchlíci)? A proč chtějí imigrantům přehrávat na uvítanou «bečení jehňátek» (ovce jako symbol poslušného evropského davu)?! Proč ne rovnou mečení kozla-bafometa?

Měl snad tvůrčí tým jiný názor na přijímání uprchlíků, než musel prezentovat ve svojí scénce, výsledkem čehož bylo toto – pro dospělého – podivně dvojsmyslné video?

Jakákoli propaganda je špatná, propaganda s protichůdnými (!) podprahovými prvky je ale už naprosto chorá…

Video je ke zhlédnutí i na webu ČT.

Aktualizováno.
Ultrakonspirátorská poznámka: Wagnerova hudba byla v Izreali donedávna zakázána. Izrael syrské uprchlíky odmítá přijímat. Wagnerova Jízda Valkýr zde tedy může rovněž naznačovat, že Evropa se řítí do zkázy, když nejedná po vzoru Izraele…

Aktualizováno.
Pokud jde o mne, tato scénka mne nechává docela chladným. Zaujala mne sice zajímavými podprahovými signály, které jsem zde vyjmenoval, avšak v podstatě na ni nemám žádný názor. Jsem si totiž dobře vědom, že je pouze špičkou ledovce všech pořadů pro děti, amerických, britských, francouzských a vesměs naprosto hrozných, které by neměly spatřit světlo českých televizních obrazovek. Dílo vlastně považuji za ještě velmi uctivé. Přinejmenším je chvályhodné, že ten růžovoučký obrýlenec neměl rybu v penisu nebo neotěhotněl, jako se to občas stává v australských seriálech pro děti.

Zatahovat do dětského pořadu aktuální společenské (či spíše politické) dění – tedy přinejmenším takto laciným způsobem –, je samozřejmě nechutné. Co je rovněž nechutné a nemile mne překvapilo, je jazyk, kterým se ke scénce vyjadřují občané na Internetu, v němž se to jenom hemží sračkami a dalšími slovy, které v obvyklých případech používá intelektuální lůza.

Pokud už svému dítěti dovolíte sledovat podobné dětské relace, které dnes vesměs tvoří různě nebezpeční úchylové, měli byste s dítkem o tom, co vidělo, diskutovat. Nepochybuji o tom, že tato diskuse v naprosto klidné atmosféře by se zcela jistě mohla obejít bez sprostých slov a bez celkové křeče, která se rozhostila kolem tohoto podivného klipu z Planety Yó.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

4 komentáře u Zneklidňující video o uprchlících na dětském kanálu ČT

 1. mk napsal:

  Dva úžasní židičkové na planetě JÓ. Ať si děti zvykají, zvláště ten komediant je úžasný, jen mu chybí pejzy a šábesdekl.

 2. OS napsal:

  Jo, ten je jasnej. Ale asi mají v ČT spočítáno, že tatínkové, kteří dětem dovolují sledovat Českou tóravizi, vypadají právě takhle…

 3. PLANETA YÓ napsal:

  Ti herci-moderátoři se jmenují Marie Doležalová a Tomáš Kyselka. Co by herecká šmíra neudělala pro peníze – i vnucovala dětem muslimské hordy.

  fdb.cz/zidi/321330-tomas-kyselka.html

  csfd.cz/tvurce/32908-marie-dolezalova/

 4. kleba heba napsal:

  Jsou to nasi soukmenofci a prosim zadnou xenofokobii to by byl potom terezin holokoust

VLOŽIT KOMENTÁŘ